Właściciele Syreniego Śpiewu otworzą nowy lokal w jednym z najpiękniejszych budynków na Saskiej Kępie!

Członkowie Grupy Warszawa - właściciele Zorzy, Syreniego Śpiewu, Warszawy Powiśle, Welesa oraz nowej restauracji Fokim, właśnie ogłosili, że podpisali umowę na zagospodarowanie jednego z najpiękniejszych budynków w Warszawie. Co będzie się mieścić w modernistycznym domu z lat 30. z charakterystycznymi krętymi schodami?

Spodobało ci się? Polub nas

- Jest mi super przyjemnie oświadczyć, że właśnie podpisaliśmy umowę na jeden z najpiękniejszych budynków w tym mieście. Jak na razie ruszamy tam z letnim projektem w ogrodzie, co będzie dalej to jeszcze tajemnica! - napisał na swoim profilu na Facebooku Norbert Redkie, jeden z członków Grupy Warszawa.

Skontaktowaliśmy się z Bartkiem Kraciukiem z Grupy, by dowiedzieć się więcej na temat nowego lokalu. - Mogę powiedzieć na razie tyle, że już w czerwcu otworzymy dla warszawiaków ogromny ogród, który znajduje się na terenie willi przy Francuskiej 2, niegdyś należącej do rodziny Łepkowskich, będą drinki oraz przekąski, a już jesienią udostępnimy również wnętrze - mówi Bartek. Bartek zaprzecza jakoby nowy lokal na Saskiej miał być zamiennikiem dla Syreniego Śpiewu, który już wkrótce może zniknąć z rozrywkowej mapy Warszawy.

Kilka miesięcy temu internet obiegła informacja o możliwym wyburzeniu modernistycznego budynku z lat 70., który znajduje się przy ulicy Szarej na Powiślu. - Gdy wynajmowaliśmy budynek w 2012 roku zdawaliśmy sobie sprawę ze słabej kondycji bryły. Robiliśmy, co w naszych siłach, aby budynek przetrwał, jednak gdy okazało się, że stan techniczny budynku jest nadal słaby, przedłużyliśmy umowę tylko jeszcze na rok - informowali członkowie Grupy Warszawa. W miejscu modernistycznego budynku przy Szarej wg planów zagospodarowania przestrzeni ma powstać apartamentowiec.

Bartek Kraciuk ubolewa nad tym, że Syreni Śpiew może zniknąć z mapy Warszawy. - Nie chcemy jednak wchodzić w konflikt z właścicielem, który przez długi czas udostępniał nam budynek. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam urządzić wiele niezapomnianych imprez. Nie poprzestajemy na szukaniu nowych, ciekawych lokalizacji. Jesteśmy przekonani, że warszawiacy pokochają również lokal na Saskiej Kępie - mówi Bartek. Podkreśla jednak, że nie będzie to klub, miejsce czynne będzie jednak zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

W lipcu pojawiła się informacja, że willa Łepkowskich została wystawiona na sprzedaż. Oferent zapraszał zainteresowanych zakupem do składania ofert. Wskazał też oczekiwane przez niego minimum - to prawie 4 mln złotych (dokładnie 3 752 000 bez VAT-u).

Trzykondygnacyjna willa pierwotnie stanowiła rezydencję rodziny Łepkowskich. Powstała w latach 1934-1935 według projektu Lucjana Korngolda i Piotra Lubińskiego. W "Archimapie 1918-1939", traktującej o architekturze dwudziestolecia międzywojennego, wymieniany jest jako jeden z najciekawszych ówczesnych domów. W czasie wojny obronnej 1939 r. willa Łepkowskich wraz z pobliskimi domami stanowiła punkt obrony jednostek polskich przed nacierającymi oddziałami niemieckimi. Do dziś na ogrodzeniu sąsiedniego budynku, który był osłoną dla obrońców, widać ślady po niemieckich pociskach. W latach 1990-2005 budynek wynajmowała Ambasada Francji, zaś w kolejnych latach nieruchomość stanowiła siedzibę prestiżowych firm.

Budynek jest wyjątkowo interesujący architektonicznie. Jego front ma na parterze wnękę z wejściem wspartą na kolumnach, a od tyłu taras na jednym filarze ze spiralnymi schodami prowadzącymi do ogrodu. Całość uzupełnia odpowiednio dobrana zieleń. Dom i ogród otoczony jest kutym ogrodzeniem.

Więcej o: