Narodowcy, KOD, Parada Schumana - sobota z utrudnieniami na ulicach. Gdzie?

Jeśli planujecie w sobotę poruszać się po mieście, przygotujcie się na spore utrudnienia w ruchu. Sobota upłynie pod znakiem zgromadzeń publicznych. Wszystkie wydarzenie rozpoczną się w samo południe.

DLOPODLOPO Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl / Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta /

KOD

Kolejna manifestacja KOD rozpocznie się w sobotę o godz. 12 przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego na ul. Szucha. Tym razem marsz odbędzie się pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie". Jak zapewniają organizatorzy, marsz ma być sprzeciwem wobec "łamaniu zasad demokracji".

Spodobało ci się? Polub nas

- Przyjdźmy i zjednoczmy się pod wspólnym sztandarem Komitetu Obrony Demokracji. Pokażmy, że jest nas naprawdę dużo i nie godzimy się na łamanie porządku prawnego - zachęcali politycy PO, Nowoczesnej i ZL na konferencji zapowiadającej marsz.

Sprzed Trybunału Konstytucyjnego na al. Szucha, uczestnicy marszu przejdą Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i Królewską. Zgromadzenie zakończy się na pl. Piłsudskiego.

Parada Schumana w WarszawieParada Schumana w Warszawie Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Parada Schumana

7 maja, jak co roku, obchodzić będziemy Dzień Europy, a ulicami przejdzie kolorowa Parada Schumana.

- To wyraz poparcia dla idei integracji europejskiej i dla aktywnej roli Polski w silnej Unii. Opartej na takich wartościach, jak godność i wolność każdego człowieka, demokracja, wolność słowa i wyznania, rządy prawa, równość wobec prawa, poszanowanie potrzeb mniejszości, solidarność" - informują organizatorzy.

Prócz korowodu paradzie towarzyszyć będzie miasteczko, gdzie eksperci i organizacje pozarządowe będą dyskutować o integracji europejskiej.

Parada również rozpocznie się o godzinie 12. Wystartuje z Krakowskiego Przedmieścia przy ulicy Miodowej, a następnie przejdzie Senatorską, Wierzbową, Moliera, Królewską i Krakowskim Przedmieściem, skąd docelowo dojdzie na skwer Hoovera.

DLOLODLOLO Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Narodowcy

Członkowie Ruchu Narodowego spotkają się przy katedrze św. Floriana na Pradze, gdzie o 11 zaplanowana jest msza w intencji ojczyzny.

0 godz. 12 ruszą pod hasłem "Odwagi Polsko!".

Narodowcy przejdą al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, ul. Kapucyńską, Miodową, Kapitulną, Piekarską, Zapiecek, Świętojańską, Dziekanią, Kanonią. Dalej dojdą do Rynku Starego Miasta, a później ulicami Zapiecek, Piekarską, Podwale, przez pl. Zamkowy, Senatorską, Kozią i Krakowskim Przedmieściem na Skwer ks. Twardowskiego.

Więcej o: