Po 85 latach aktorzy odtworzą ślub rotmistrza Pileckiego. Po co? "Uroczystość upamiętnienia"

To był ślub! 7 kwietnia 1931 rok, podwarszawska Ostrowia Mazowiecka. To tu rotmistrz Witold Pilecki oraz Maria Ostrowska powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Jak wyglądała ceremonia sprzed 85 lat? Przekonamy się najbliższą niedzielę.

- Historia rotmistrza Witolda Pileckiego naznaczona jest męczeństwem w walce o wolną Polskę i prawdę. W jego życiu były również chwile piękne i szczęśliwe, a jedną z nich był ślub z ostrowianką Marią Ostrowską. Chcemy upamiętnić to wydarzenie, pokazać historię rtm. Pileckiego z radosnych chwil życia jako kochającego męża i ojca - wyjaśnia Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Kadr z filmu 'Pilecki'.Kadr z filmu "Pilecki". źródło: www.marcinkwasny.pl źródło: www.marcinkwasny.pl

W rolę pary młodej wcielą się aktorzy. Jako Rotmistrz wystąpi Marcin Kwaśny znany z takich produkcji jak: "Quo Vadis", "Skazany na Bluesa", "Pitbull" czy "Historia Roja". W swojej karierze aktor już raz zagrał rolę rotmistrza w filmie "Pilecki". Z kolei Marią Ostrowską będzie Małgorzata Kowalska, którą wcześniej można było zobaczyć w "Listach do M. 2", "Kamieniach na szaniec", a także w "Służbach specjalnych".

To wszystko w ramach uroczystości upamiętnienia rotmistrza Pileckiego. W programie imprezy zaplanowano również m.in. pokazy ułańskie, obecność osób w strojach z epoki, gry oraz zabawy dla dzieci i dorosłych, prezentacja zwyczajów weselnych XX-lecia międzywojennego, a także kiermasz produktów regionalnych.

Spodobało ci się? Polub nas

PROGRAM IMPREZY

godz. 14.30 - msza święta w kościele pw. Wniebowstąpienia NMP i odsłonięcie tablicy pamiątkowej;

godz. 15.30 - przemarsz "Pary Młodej" wraz z orszakiem z kościoła pod ratusz, wspólne zdjęcie oraz przejście orszaku do Ogródka Jordanowskiego;

W PROGRAMIE:

14.30 Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i odsłonięcie tablicy pamiątkowej

15.30 Przemarsz "Pary Młodej" wraz z orszakiem z kościoła pod ratusz, wspólne zdjęcie

Przejście orszaku do Ogródka Jordanowskiego

16.30 Plenerowe wesele oficera na terenie Ogródka Jordanowskiego, ul. Różańska 2

18.30 Pokazy ułańskie ul. H. Trębickiego przy MOSiR

godz. 16.30 - plenerowe wesele oficera na terenie Ogródka Jordanowskiego, ul. Różańska 2

godz. 18.30 - pokazy ułańskie, ul. H. Trębickiego przy MOSiR

Więcej o: