Natknął się na trzy niewybuchy z czasów II wojny światowej. "Policja zabezpieczyła teren i wezwała saperów"

- Bomby nad zalewem! - czytamy na stronie Zalew Bardowskiego/ Targówek/ Ząbki. 29 kwietnia na terenie zalewu w okolicach wieży widokowej i placu zabaw zostały znalezione co najmniej trzy niewybuchy z czasów II wojny światowej. - Pociski artyleryjskie długości około 30 cm były przykryte tylko kilkucentymetrową warstwą piachu - pisze autor wpisu.

Teren zalewu, jak informuje, już w trakcie budowy okazał się ogromnym znaleziskiem pozostałości po II wojnie światowej. - Wówczas saperzy nad zabezpieczeniem terenu pracowali dwa miesiące. Ostatecznie wywieziono ponad dwa tysiące różnego rodzaju amunicji, broni i granatów ręcznych - dodaje w opisie.

Spodobało ci się? Polub nas

Niestety, jak widać, teren zalewu nie został dokładnie sprawdzony. - Miejmy nadzieję, że po dzisiejszym incydencie saperzy ponownie go przeszukają, aby odwiedzający mogli czuć się bezpiecznie - pisze autor fan page'a.

NiewypałyNiewypały Zalew Bardowskiego - Targówek/Ząbki/ Facebook.com Zalew Bardowskiego - Targówek/Ząbki/ Facebook.com

Skontaktowaliśmy się z Komendą Rejonową Policji Warszawa VI, żeby dowiedzieć się, czy niewybuchy zostały zabezpieczone oraz zapewnić, że mieszkańcy mogą bezpiecznie poruszać się na terenie zalewu. - 29 kwietnia około godz. 19:00 otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny przeszukującego teren z wykrywaczem metali o potencjalnych niewybuchach przy Zalewie Bardowskim. Policja przybyła na miejsce i potwierdziła, że wykopane obiekty to trzy pociski artyleryjskie. Zabezpieczyła teren i wezwała grupę saperską z Kazunia. O 22 saperzy przybyli na teren Zalewu w celu usunięcia niewybuchów - poinformowała st. sierż. Paulina Onyszko.

W lipcu 2015 pisaliśmy więcej o Zalewie Bardowskim . Informowaliśmy, że dzielnica po ukończonych pracach nad zalewem, zyskała jedno z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w Warszawie. Jeziorko na Targówku powstało jako częściowa rekompensata za spalarnię śmieci i nie można się w nim kąpać, ale już samo przebywanie nad jeziorem daje przyjemność. Miejsce, gdzie dosłownie nie ma niczego, zapełni się ludźmi, a okoliczne lasy zyskają "oddech".

Więcej o: