Warszawa nie została Europejską Stolicą Zieleni. MJN: "Smog, masowa wycinka drzew. Widzimy to my, widzi to Europa"

- Komisja Europejska podała listę finalistów konkursu, którym bardzo chwaliły się władze naszego miasta. Warszawa nie zostanie Europejską Stolicą Zieleni. Pijar nie przykryje rzeczywistego obrazu polityki miasta względem natury - komentuje wyniki konkursu Miasto Jest Nasze.

Spodobało ci się? Polub nas

- Warszawa chce zostać Zieloną Stolicą Europy w 2018 r. I ma na to duże szanse, ponieważ pod względem przyrodniczym jest unikalną europejską stolicą oraz rozwija się świadomie wybierając zielone rozwiązania - pisały władze miasta we wrześniu 2015 roku.

Komisja Europejska ogłosiła już finalistów, którzy będą walczyć o tytuł Europejskiej Stolicy Zieleni. Wśród nich zabrakło Warszawy.

s-Hertogenbosch, The Netherlands

Stolica Polski przegrała z miastami holenderskimi ('s-Hertogenbosch, Nijmegen) oraz szwedzkim - Umea.

Stowarzyszenie Miasto jest Nasze, które od lat walczy z władzami miasta o większe zaangażowanie w walce ze smogiem ostro skomentowało wyniki konkursu.

- Komisja Europejska podała listę finalistów konkursu, którym bardzo chwaliły się władze naszego miasta. Warszawa nie zostanie Europejską Stolicą Zieleni. Pijar nie przykryje rzeczywistego obrazu polityki miasta względem natury: smog, zabudowa terenów zielonych i klinów napowietrzających, masowa wycinka drzew, wszechobecny beton. Widzimy to my widzi to Europa. Mamy nadzieję, że ta prestiżowa porażka skłoni władze, by zmieniły swoje podejście do ochrony środowiska i naszego zdrowia. Liczą się czyny nie słowa! Komisja Europejska też to wie - piszą .

Więcej o: