Dramaturg Paweł Demirski dotkliwie pobity przez kiboli w Warszawie. "Stoczył heroiczny bój w obronie obrażanego Pakistańczyka"

Paweł Demirski o pobiciu przez kibiców poinformował na swoim profilu na Facebooku. Prywatne zdjęcie zostało udostępnione przez jednego z aktorów Teatru Wybrzeże. Jak napisał aktor, do zdarzenia doszło w sklepie spożywczym na Grójeckiej w Warszawie. Demirski miał stanąć w obronie obrażonego Pakistańczyka.

Spodobało ci się? Polub nas

Znany z lewicowych sympatii artysta według relacji aktora Teatru Wybrzeże miał stanąć w obronie Pakistańczyka obrażanego przez fanatyków wracających z meczu Lech-Legia. - W spożywczaku na Grójeckiej stoczył heroiczny bój z kibicami Lech - Legia w obronie obrażanego Pakistańczyka - napisał na Facebooku aktor (wpis został już usunięty, aktor prosił o nie ujawnianie jego nazwiska).

To nie pierwszy atak na tle rasistowskim w stolicy. Opisywaliśmy również historię pianisty z Chile Chrisa , który został zaatakowany w pociągu Kolei Mazowieckich, oraz historię Umera , który został dotkliwie pobity w Parku Mirowskim.

Tym razem pobity został Polak - dramaturg, Paweł Demirski, który w swojej twórczości skupia się na tematach politycznych, dotykających takich problemów jak bezrobocie wśród młodych, emigracja, kryzys patriotyzmu czy wojna w Iraku. Od lat współpracuje ze znaną reżyserką Moniką Strzępką.

Pod wpisem aktora pojawiło się wiele wspierających komentarzy.

"Tak powinien zachować się każdy normalny obywatel. Wielka szkoda, że zdecydowany sprzeciw wobec rasizmu w miejscu publicznym uchodzi za heroizm a nie oczywistą reakcję. Żeby było jasne - za postawienie się stadionowym bandytom, pijanym pewnie jeszcze - wielkie słowa uznania."

Oraz tych mniej przychylnych:

"Po co Pakistańczyk przyjechał prowokować, typ zaczepno obronny, najpierw zaczepi potem trzeba broni".

"Pan Demirski, to "euronazista", więc zapewne sam sprowokował bójkę. Przypomnę tylko jego nazistowskie wypowiedzi nt. ONR".

Twitter

Z kolei Forum Żydów Polskich zareagowało zupełnie inaczej, przesyłając informację o tym, że Rząd Beaty Szydło zdecydował się na likwidację Rady do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji. Stosowne zarządzenie rząd wydał 27 kwietnia tego roku.

Próbowaliśmy się skontaktować z Pawłem Demirskim. Joanna Kawińska z Teatru Żydowskiego przekazała nam jednak informację, że dramaturg nie chce komentować zdarzenia.

Więcej o: