Lotnisko Chopina: najpierw lądował Airbus, bo pasażerka źle się poczuła, potem krótki postój miał Jumbo Jet

Dwa zdarzenia w odstępie kilku godzin na lotnisku Chopina w Warszawie. Nad ranem samolot lecący z Hongkongu do Frankfurtu musiał lądować w Warszawie. Jedna z pasażerek z podejrzeniem zawału, została odwieziona do szpitala. Przed południem z kolei godzinny postój miał Jumbo Jet - jedna z największych latających maszyn.

Spodobało ci się? Polub nas

Airbus A380 Lufthansy lądował w Warszawie ok. godz. 4 nad ranem. Chodzi o lot LH797 z Hongkongu do Frankfurtu. - Powodem tej nieplanowanej wizyty był zły stan zdrowia 70-letniej pasażerki. Na płycie lotniska na samolot i kobietę czekały służby lotniska i lotniskowy zespół medyczny, który natychmiast po lądowaniu zaopiekował się pacjentką - mówi nam Przemysław Przybylski, rzecznik warszawskiego portu. Kobietę z podejrzeniem zawału "lotniskowa" karetka zawiozła do szpitala.

Airbus A380 Lufthansy na lotnisku Chopina w WarszawieAirbus A380 Lufthansy na lotnisku Chopina w Warszawie Fot. Dariusz Kłosiński / Lotnisko Chopina w Warszawie Airbus A380 Lufthansy na lotnisku Chopina w Warszawie, fot. Dariusz Kłosiński / Lotnisko Chopina w Warszawie

Po godz. 5, po dotankowaniu paliwa, samolot wystartował w dalszą podróż.

Jumbo Jet z Nowego Jorku

Kilka godzin później na lotnisku Chopina lądowała kolejna wielka maszyna - długoletni rekordzista pod względem wielkości w kategorii samolotów pasażerskich, Boeing 747 Jumbo Jet. Tym razem była to zaplanowana wizyta. Maszyna przyleciała z Nowego Jorku. Do Polski przybyli uczestnicy Marszu Żywych, który 5 maja odbędzie się w Oświęcimiu. Bierze w nim udział ok. 10 tys. młodych Żydów z ponad 40 krajów - głównie uczniowie i studenci, którzy odwiedzają miejsca Zagłady, które Niemcy utworzyli podczas wojny na okupowanych ziemiach polskich.

Boeing 747 Jumbo Jet na lotnisku Chopina w WarszawieBoeing 747 Jumbo Jet na lotnisku Chopina w Warszawie Fot. Dariusz Kłosiński / Lotnisko Chopina w Warszawie Boeing 747 Jumbo Jet na lotnisku Chopina w Warszawie, fot. Dariusz Kłosiński / Lotnisko Chopina w Warszawie

Po krótkim postoju, około południa, Jumbo Jet wystartował w dalszą drogę do Tel-Awiwu.

Więcej o: