W sobotę specjalny koncert w Multimedialnym Parku Fontann. Zaśpiewa Edyta Górniak i Mietek Szcześniak

7 maja Warszawa będzie świętować Dzień Europy. Najpierw ulicami miasta przejdzie Parada Schumana, a wieczorem w Multimedialnym Parku Fontann zacznie się Koncert Europejski. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Spodobało ci się? Polub nas

W najbliższą sobotę na Podzamczu zagra Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego. Solistami będą: Magdalena Schabowska - sopran, Anna Fijałkowska - alt, Tomasz Warmijak - tenor, Przemysław Żywczok - bas. Usłyszymy również gwiazdy polskiej estrady - Edytę Górniak, Mietka Szcześniaka i Natalię Szroeder.

Utwory Krzesimira Dębskiego

Widowisko muzyczne zacznie się o godz. 20. Podczas koncertu będzie można wysłuchać fragmentów kantaty scenicznej "Carmina Burana" Carla Orffa, "Suity Warszawskiej" - kompilacji utworów Krzesimira Dębskiego pochodzących z filmów "Ogniem i mieczem" i "1920. Bitwa warszawska". Na zakończenie zostanie wykonana "Oda do radości" - finałowa kantata z IX Symfonii op. 125 d-moll Ludwiga van Beethovena, która jest oficjalnym hymnem Unii Europejskiej.

  Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

- Muzycznie chcemy podkreślić nasze przywiązanie do tradycji europejskiej, dlatego w programie znalazły się utwory odnoszące się do naszej wspólnej historii - mówi Krzesimir Dębski, kompozytor i dyrygent, który jest współtwórcą programu artystycznego koncertu. - Usłyszymy fragmenty Carminy Burany - najstarszego zbioru tekstów średniowiecznych oraz muzykę filmowa skomponowaną przeze mnie do arcydzieła "Ogniem i mieczem", które ukazuje czasy chwały Polski kiedy stanowiła wielonarodowe imperium. W koncercie będą też odniesienia do historii samej Warszawy - dodaje kompozytor.

Zamykają ulice

Organizatorzy przewidzieli ok. 2 tys. miejsc siedzących. Widzowie będą wpuszczani od godz. 19 od ulic: Sanguszki, Boleść i od Wisłostrady.

Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. W sobotę od godz. 18 do 22.30 zamknięta będzie ul. Wybrzeże Gdańskie - na odcinku Sanguszki - Boleść. W tym czasie będą za to dodatkowe miejsca parkingowe na ul. Wybrzeże Gdańskie od Krasińskiego do Sanguszki.  (w godzinach 18.00 - 22.30).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej o: