Warszawę czeka dziś komunikacyjny armagedon? Sprawdź trasę Masy Krytycznej, by uniknąć korków

W piątek, jak co miesiąc, ulicami Warszawy przejedzie Masa Krytyczna. Dziś również wielu warszawiaków wyruszy na majówkowy weekend? Czeka nas komunikacyjny armagedon?

Spodobało ci się? Polub nas

Masa Krytyczna nie odpuszcza: - Wciąż są konsultowane nowe Standardy projektowe i wykonawcze dla systemu rowerowego. Staramy się, aby były jak najlepsze. I to my, rowerzyści musimy potem pilnować, by powstające drogi dla rowerów trzymały się tych Standardów. By w nowych drogach rowerowych nie było zapadlisk, nienormatywnych uskoków, wystających studzienek - piszą.

Masa Krytyczna wyjeżdża na ulice Warszawy w każdy piątek. Mimo że wielu warszawiaków będzie dziś opuszczać stolicę z okazji weekendu majowego, rowerzyści nie mają zamiaru rezygnować z przejazdu. Na ile to więc możliwe, można spróbować uniknąć spotkania z Masą.

Masa krytyczna ruszy o godz. 18.00 z Placu Zamkowego. Trasa prowadzić będzie przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Marszałkowską, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Batorego, al. Niepodległości, Woronicza, Puławską, Dolną, Chełmską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Myśliwiecką, Rozbrat, Książęcą, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i z powrotem do Placu Zamkowego. Dystans to około 18 km.

Przejazd ma trwać cztery godziny do 22.00, ale ze względu na wyjazdy na długi weekend utrudnienia mogą potrwać dużo dłużej.

Więcej o: