Jak w Holandii! Zobacz Ogród Holenderski i Starą Oranżerię po remoncie! [WIDEO]

Zakończono prace remontowe w Starej Oranżerii. Nowo odkryte XVIII-wieczne malowidła ścienne, odtworzona Królewska Galeria Rzeźby oraz kreatywna ?Pracownia artysty? dla dzieci - to tylko część atrakcji, które czekają na warszawiaków w stołecznych Łazienkach Królewskich. Starą Oranżerię po rewitalizacji będzie można oglądać od 29 kwietnia.

Spodobało ci się? Polub nas

Prace remontowo - konserwatorskie w Starej Oranżerii trwały od 2012 r. Ogród jest jednym z najlepiej zachowanych miejsc w Łazienkach Królewskich. W 2015 r. wzbogacono go o nowe nasadzenia w stylu holenderskim.

Zobacz wideo

Ideę wzbogacenia ogrodu kwiatowego przy Starej Oranżerii zainicjował król Holandii Wilhelm Aleksander podczas wizyty w Łazienkach Królewskich w czerwcu 2014 r. W efekcie współpracy polskich i holenderskich ogrodników powstał Holenderski Ogród Kwiatowy, zaprojektowany przez architekta krajobrazu Nieka Roozena.

Zobacz wideo

Starą Oranżerię po rewitalizacji będzie można oglądać od 29 kwietnia. Wart 34 mln zł projekt objął między innymi: odtworzenie Królewskiej Galerii Rzeźby, nową aranżację Galerii Rzeźby Polskiej XIX i XX wieku, rewitalizację Ogrodu Oranżeryjnego i powstanie nowoczesnej strefy edukacyjnej.

Więcej o: