Plaża w centrum Warszawy? Powstanie w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki

Cztery piaszczyste boiska oraz miejska plaża powstaną w samym centrum stolicy - przed Pałacem Kultury i Nauki. Warszawiacy będą tu mogli zagrać w piłkę siatkową, nożną oraz badmintona.

Plaża oraz boiska powstaną w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. W obrębie boisk teren wysypany zostanie 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową. Do wykonania sezonowej strefy rekreacyjnej zostanie zużytych 750 metrów sześciennych piasku, co w przybliżeniu daje blisko 1000 ton.

Do dyspozycji sportowców przygotowane zostanie również zaplecze - szatnie oraz sanitariaty. W specjalnych boksach zlokalizowane zostaną przebieralnie, natryski i toalety. W części rekreacyjnej dostępne będą leżaki, a także komplety ogrodowych stołów i krzeseł. Wypocząć będzie można także pod jednym z parasoli o trzymetrowej średnicy.

Spodobało ci się? Polub nas

- Chcemy zaproponować warszawiakom odrobinę plażowej rekreacji w sercu miasta. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce by zatrzymać się w codziennym pędzie i nie oddalając od centrum odpocząć od wielkomiejskiego gwaru - mówi Hanna Gronkieiwicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Wszystkie te atrakcje będą dostępne dla mieszkańców od czerwca do połowy września.

Więcej o: