Noc Muzeów 2016 po raz trzynasty w Warszawie: "Zaczynaliśmy od 11 placówek, dziś jest ich 250"

Warszawa, Noc Muzeów: nie straszne kolejki, długie oczekiwanie do wejścia. W tym roku, już po raz trzynasty, warszawiacy odwiedzą muzea nocą. 250 instytucji, w tym 52 muzea i 40 debiutantów.

Spodobało ci się? Polub nas

Mimo tej ogromnej mnogości placówek biorących udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów, charakter wydarzenia się nie zmienił. Wciąż chodzi o popularyzację zbiorów muzealnych.

W tegoroczną Noc Muzeów , 14 maja otwierają się aż 52 muzea, które są osią wydarzenia, ale to co zaprezentują często będzie się różnić od codziennej oferty.

Warszawiacy to docenili, z roku na rok frekwencja rośnie, w jeden wieczór warszawskie muzea odwiedza nawet 10 - 15 tys. zwiedzających.

twittertwitter twitter twitter

- Serdecznie zapraszam na Noc Muzeów 2016 . W tym roku po raz kolejny nie zabraknie atrakcji i specjalnie przygotowanych wydarzeń - pisze Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nie sposób wymienić wszystkich placówek otwartych tej niezwykłej nocy. Znajdziecie je we wszystkich dzielnicach, od Białołęki po Targówek, od Wilanowa po Wawer.

Prócz znanych i lubianych muzeów będzie można obejrzeć miejsca na co dzień niedostępne, nie mniej ciekawe. Na Bielanach m.in.: schron atomowy, a właściwie Stanowiska Dowodzenia Obrony Cywilnej mieszczącego się w podziemiach biurowca Huty Warszawa.

Na Mokotowie m.in.: Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie przewodnik zdradzi np. kulisy oficjalnych spotkań premiera w salach reprezentacyjnych, wizyta w gabinecie szefa rządu.

Na Ochocie można będzie zobaczyć np. Muzeum Ikon lub Zespół Stacji Filtrów Williama Lindleya. Na Pradze Południe - Fabrykę Wedla, Orkiestrę Sinfonia Varsovia, czy Muzeum Czar PRL...

Wszystkie informacje, plan, mapę i dokładny opis wydarzenia znajdziecie tutaj.

Więcej o: