Zobaczcie ten film o Saskiej Kępie. Aż trudno uwierzyć, że zrealizowało go trzech gimnazjalistów

Mateusz jest uczniem jednego z gimnazjów na Woli. Razem z kolegami rok temu nakręcili film ?Dzielnica z klimatem?. Za kilkanaście dni będą promować swoją kolejną produkcję - tym razem o Grochowie.

Spodobało ci się? Polub nas

Choć jest dopiero uczniem gimnazjum, to na swoim koncie ma już kilka filmów. Wszystkie wrzuca na swoją stronę internetową . W jego portfolio są już m.in. filmiki o ostatnich urodzinach Uniwersamu Grochów czy Międzynarodowych Pokazach Pirotechnicznych na błoniach Stadionu Narodowego.

Mateusz Siudmak uczy się w Gimnazjum im. Bolesława Prusa na Woli. Razem z dwoma kolegami nakręcił już dwa filmy z cyklu "Dzielnica z klimatem". Pierwszy miał swoją premierę rok temu. Przedstawia Saską Kępę. W ciągu 11 minut nie tylko oglądamy jej najpiękniejsze zakątki (także z lotu ptaka), ale też lektor przedstawia jej krótką historię, a mieszkańcy opowiadają o urokach życia w tej zielonej części Pragi-Południe.

 

- Film osiągnął dużą popularność i został doceniony przez wielu znanych ludzi - chwali się Mateusz. Na YouTubie widziało go już ponad 13 tys. osób.

Teraz powstał kolejny film o innej części dzielnicy. - W tym roku Grochów, jak i kilka sąsiadujących z nim dzielnic, obchodzi stulecie dołączenia do Warszawy. Dlatego zdecydowałem, że zrealizuję film o Grochowie - opowiada o nowej produkcji Mateusz. Premierę filmu zaplanowano na przyszłą niedzielę (8 maja) w Centrum Promocji Kultury Pragi-Południe na ul. Podskarbińskiej 2. Początek projekcji o godz. 16. A na razie możemy zobaczyć zwiastun filmu:

 
Więcej o: