Opozycja organizuje marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej

Platforma Obywatelska wraz z innymi partiami opozycyjnymi i Komitetem Obrony Demokracji zorganizują 7 maja w Warszawie marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. - Zamanifestujemy przeciwko wyprowadzaniu Polski z Europy, przeciwko łamaniu Konstytucji i demokracji - piszą organizatorzy.

Marsz pod hasłem "Marsz błękitny" rozpocznie się 7 maja o godzinie 13:00 pod Trybunałem Konstytucyjnym.

Spodobało ci się? Polub nas

- Bądźmy tego dnia razem i pokażmy wszyscy, że nie ma zgody na łamanie praw w Polsce! Kochamy Polskę i nie pozwolimy jej psuć! - piszą organizatorzy w wydarzeniu .

- Będziemy chcieli powiedzieć, że nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy. Nie pozwolimy na takie rządy PiS, które psują prawo, psują konstytucję, psują nasze państwo - mówił podczas środowego briefingu przed KPRM lider PO Grzegorz Schetyna.

Lider KOD Mateusz Kijowski poinformował, że spod Trybunału Konstytucyjnego marsz ma przejść na Plac Piłsudskiego. - Będziemy podkreślać, że Polacy kochają Europę, że są Europejczykami, że nie oddadzą wolności - powiedział na briefiengu.

Lider KOD zaprosił do udziału w marszu "wszystkie środowiska szanujące demokrację, szanujące Europę, ceniące wartości europejskie".

Więcej o: