Kolejny atak na siedzibę Kampanii Przeciw Homofobii na Powiślu. Tym razem jest nagranie [WIDEO]

Siedzibę KPH przy ul. Solec zaatakowano w nocy ze środy na czwartek. Na filmie widać, jak młody mężczyzna wybija szybę. - Zapis z monitoringu przekazaliśmy policji - słyszymy od członków organizacji.

Spodobało ci się? Polub nas

Pierwszy raz siedzibę Kampanii Przeciw Homofobii - organizacji zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną - zaatakowano 3 marca w ciągu dnia. Wtedy trzech mężczyzn próbowało wtargnąć do biura organizacji. Teraz znów wybito szybę w biurze przy ul. Solec 30A. Do zdarzenia doszło w nocy ze środę na czwartek. Atak zarejestrowała kamera. Na nagraniu widać, jak młody mężczyzna najpierw kieruje wulgarne gesty w stronę biura KPH, a potem wybija szybę.

 

- Sprawę zgłosiliśmy na policję. Przekazaliśmy również zapis z monitoringu przed wejściem do naszej siedziby - mówi nam Cecylia Jakubczak z KPH.

Członkowie Kampanii przypominają, że w tym roku już także dwukrotnie zaatakowano w Warszawie biura Stowarzyszenia Lambda (przy ul. Żurawiej), które również działa na rzecz osób LGBT.

Wybita szyba w siedzibie KPH przy ul. SolecWybita szyba w siedzibie KPH przy ul. Solec Fot. materiały prasowe Wybita szyba w siedzibie KPH przy ul. Solec, fot. materiały prasowe

- W 15-letniej historii działalności naszego stowarzyszenia ataki nigdy nie były tak częste - mówi Mirosława Makuchowska, wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii. Winą za taki stan rzeczy obarcza polityków, którzy swoim zachowaniem dają przyzwolenie na agresję. - Jestem przekonana, że akty agresji skierowane na organizacje LGBT mają bezpośredni związek z tym, jakiego języka używają politycy PiS. Używanie takich zwrotów jak "najgorszy sort" czy "ludzie drugiej kategorii" ośmiela do przemocy. Warto jednak pamiętać, że najgorszym sortem, są już nie tylko organizacje LGBT czy feministki, ale każdy, kto nie jest zwolennikiem PiS-u - uważa Makuchowska.

KPH uruchomiło specjalną stronę z apelem do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o dalsze prace nad wprowadzeniem do kodeksu karnego zmian gwarantujących osobom LGBT ochronę przed mową nienawiści i przestępstwami z nienawiści.

Więcej o: