Wracają Targi Śniadaniowe. Otwarcie w niedzielę na Mokotowie. Jakie plany na ten sezon?

Po zimowej przerwie wracają śniadania na trawie organizowane na skwerach i w parkach Warszawy. Inauguracja czwartego sezonu już w tę niedzielę na skwerze AK Granat na Mokotowie. W tym roku po raz pierwszy będzie można na miejscu wypożyczyć hulajnogę.

Spodobało ci się? Polub nas

Najpierw było spotkanie z przyjaciółmi na Żoliborzu. Tam padł pomysł śniadań na trawie dla mieszkańców. I tak w 2013 roku po raz pierwszy zorganizowano Targ Śniadaniowy w Warszawie. Dziś podobne organizowane są też w Poznaniu, Sopocie, Krakowie i Wrocławiu.

Targ ŚniadaniowyTarg Śniadaniowy Fot. materiały prasowe Targ Śniadaniowy w zeszłym roku, fot. materiały prasowe

Idea jest prosta - w weekend na skwerach i w parkach można kupić świeże warzywa i owoce, pieczywo, wędliny, sery i przetwory. Obok parkują też foodtrucki, swoje stoiska mają także lokalne restauracje i knajpki oraz kulinarni pasjonaci. Po zakupach możemy rozłożyć koc na trawie i razem z bliskimi zjeść posiłek, pogadać i spędzić wspólnie czas.

Zacznie się na Mokotowie

Czwarta edycja Targu Śniadaniowego startuje w tę niedzielę (17 kwietnia) na skwerze AK Granat na Mokotowie - u zbiegu ul. Puławskiej i Woronicza, naprzeciwko Królikarni. Śniadanie na trawie będzie tu można zjeść w każdą niedzielę od godz. 10 do 17.

Targ ŚniadaniowyTarg Śniadaniowy Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Powrotu Targu można się w tym sezonie spodziewać także na Żoliborzu i Ursynowie. Stanie się to w maju, ale dokładnej daty organizatorzy jeszcze nie podają. Tradycyjnie Targ zainauguruje sobotnie ucztowanie pod chmurką w zupełnie nowej okolicy. - Jednym z miejsc, w których już od dłuższego czasu pragnęliśmy być z Targiem jest Praga-Południe. Udało się i zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas w samym sercu Gocławia, czyli w Parku nad Balatonem - zapowiada jeden z organizatorów Krzysztof Cybruch. - Pragniemy ożywić ten urokliwy park, otoczony blokami i stworzyć tam miejsce sąsiedzkich spotkań. Integrowanie lokalnych społeczności zawsze było dla nas bardzo ważne.

Targ ŚniadaniowyTarg Śniadaniowy Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Targ po prawej stronie Wisły wystartuje w następną sobotę (23 kwietnia) o godz. 10. W tym roku gościnnie pojawi się też w Parku Skaryszewskim podczas Święta Saskiej Kępy (18-19 czerwca) oraz podczas Święta Francji (10 lipca).

Wypożyczysz hulajnogę

W tym sezonie będzie można bliżej zapoznać się z kuchnią świata. Podczas edycji tematycznych eksperci kulinarni przybliżą kulturę i jedzenie z różnych regionów. - Do wspólnej zabawy, poznawania nowych dań i smaków zaprosimy podczas weekendów Orientalnego, Ameryki Płd. i Afryki, Portugalskiego, kuchni Żydowskiej czy Polskiego - zapowiadają organizatorzy.

Targ Śniadaniowy, fot. materiały prasowe

Tradycyjnie na Targu nie zabraknie animacji, warsztatów i atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zapewnione będzie bezpłatne wifi, wypożyczalnia kocyków i - tegoroczna nowość - wypożyczalnia hulajnóg. Każdy chętny będzie mógł przejechać się po parkowych alejkach lub pozwiedzać okolicę na tych unikatowych pojazdach. - Na Mokotowie od najbliższej niedzieli na najmłodszych czekać będzie plac zabaw oraz zajęcia ogrodnicze, plastyczne i sportowe. Już od godz. 11 startują zajęcia zumby dla dzieciaków, na których uwolnią nadprogramową energię, a od godz. 12 moment wyciszenia i regeneracji dla dorosłych podczas jogi lub pilatesu. Nad Balatonem rodzice również będą mogli oddać pociechy pod opiekę animatorek, aby odsapnąć i spotkać się z przyjaciółmi przy kawie - informują organizatorzy.

Ryba, wino, jazz

Targ spotkacie w tym roku również podczas Wianków nad Wisłą czy Festiwalu "Zrób to w Warszawie". - W okresie od czerwca do końca sierpnia zaprosimy również do uczestnictwa w nowym projekcie ożywiającym Plac Powstańców Warszawy w samym centrum miasta - Ryba, wino, jazz. Działamy również charytatywnie na rzecz lepszego odżywiania dzieci i losu bezpańskich psów i kotów - mówią organizatorzy.

Targ ŚniadaniowyTarg Śniadaniowy mat. prasowe Targ Śniadaniowy na Żoliborzu, fot. materiały prasowe

11 czerwca wraz ze Szkołą na Widelcu Grzegorza Łapanowskiego zapraszają na Pole Mokotowskie na projekt "Kucharze Dzieciom". Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na zakup sprzętu do stołówek mokotowskich szkół. - 12 czerwca w podziękowaniu za zbiórkę zaprosimy na dzień pełen warsztatów kulinarnych i beztroskiego piknikowania z pysznym jedzeniem. W sierpniu wraz z Fundacją Azylu Pod Psim Aniołem będziemy zbierać fundusze dla porzuconych zwierzaków - zapowiadają twórcy Targu.

Więcej o: