Chcesz, żeby Warszawa została najbardziej rowerowym miastem i wygrała konkurs? Wsiadaj na rower!

Warszawa już po raz trzeci weźmie udział w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej - międzynarodowym konkursie, w którym startuje kilkadziesiąt miast ze Starego Kontynentu. Wygra ta metropolia, której mieszkańcy wykręcą przez cały maj najwięcej kilometrów na dwóch kółkach.

Spodobało ci się? Polub nas

Dwa lata temu Warszawa zajęła w tej rywalizacji pierwsze miejsce. Rok temu też byliśmy na podium, ale pokonały nas Gdańsk i Wrocław. Jak będzie w tym roku?

Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) odbywa się zawsze w maju. W ciągu 31 dni mieszkańcy wielu europejskich miast konkurują ze sobą wsiadając na jednoślady. Wygrywa ta metropolia, której zespół "wykręci" jak największą liczbę kilometrów na rowerze.

Parking wzdłuż chodnika. W tym miejscu ma powstać ścieżka rowerowa.Parking wzdłuż chodnika. W tym miejscu ma powstać ścieżka rowerowa. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

- Liczą się te dojazdy, które zastępują przejazdy, w których rower zastąpił silnikowe środki transportu - tłumaczy na Facebooku Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy ratusza . Chodzi więc o dojazdy do pracy, szkoły, kina, sklepu czy na uczelnię. Nie liczą się przejazdy w celach sportowych. W rywalizacji może wystartować każdy mieszkaniec uczestniczących miast. Udział jest darmowy, a wiele miast (w tym Warszawa) losuje nagrody wśród uczestników.

Aby wziąć udział w ECC 2016, trzeba dołączyć do zespołu swojego miasta na stronie cycling365.eu , potem zainstalować aplikację Cycling365 w swoim smartfonie i rejestrować podróże rowerowe.

Więcej o: