Warszawskie syreny wracają do Multimedialnego Parku Fontann. Pierwszy pokaz już pierwszego maja

W niedzielę, 1 maja, o godz. 21.30 odbędzie się już szósta odsłona pokazów w Multimedialnym Parku Fontann, które w ostatnich latach stały się najpopularniejszą atrakcją Warszawy. Dzięki nowoczesnej technice opowieść o legendarnych opiekunkach stolicy odnosić się będzie zarówno do współczesnego oblicza miasta, jak i jego historii.

- Prawie milion osób , warszawiaków i turystów odwiedziło Multimedialny Park Fontann w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie liczba widzów będzie równie imponująca - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

Spodobało ci się? Polub nas

- Park Fontann jest dziś jedną z najważniejszych letnich atrakcji stolicy . Przygotowaliśmy pełne emocji widowisko, z absolutnie wyjątkową warstwą muzyczno-wizualną.

fot. Adrian Grycuk, Wikipediafot. Adrian Grycuk, Wikipedia fot. Adrian Grycuk, Wikipedia fot. Adrian Grycuk, Wikipedia

Pokaz sięga do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend.

- Na potrzeby pokazu stworzyliśmy nowe wcielenia Syrenki - wyjaśnia Andrzej Matusiak, który jest autorem scenariusza - W tej wizji to współczesne, młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta.

Zobaczymy je w kilku scenach rozgrywających się w różnych miejscach Warszawy - nad Wisłą, na Starym Mieście, w jednej ze stołecznych szkół. Uśmiechnięte, radosne, pojawiają się nieoczekiwanie wszędzie tam, gdzie trzeba komuś pomóc. Twórcy widowiska postawili na pełen energii, kolorów i pozytywnego przesłania pokaz. Animacje połączone z efektami świetlnymi, laserami oraz widowiskowymi fontannami stworzą niezapomniany efekt.

Warszawskie Syreny w Parku FontannWarszawskie Syreny w Parku Fontann Warszawskie Syreny w Parku Fontann Warszawskie Syreny w Parku Fontann

Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy - Krystyny Krahelskiej, pseudonim "Danuta" . Etnografka, poetka, autorka piosenki "Hej, chłopcy, bagnet na broń!", uczestniczka powstania warszawskiego zginęła w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej Syreny do dziś stojący nad Wisłą.

- Przypomnimy ją w symboliczny sposób. Chcieliśmy złożyć hołd tej wyjątkowej postaci - dodaje Andrzej Matusiak.

Krystyn Krahelska 'Danuta'Krystyn Krahelska 'Danuta' Krystyn Krahelska 'Danuta' Krystyn Krahelska "Danuta"

Tegoroczne animacje przygotował Paweł Piotr Przybył. Artysta ma już na koncie  kilkadziesiąt widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji, za które zdobył międzynarodowe uznanie.

Programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE).

fot. Adrian Grycuk, Wikipediafot. Adrian Grycuk, Wikipedia fot. Adrian Grycuk, Wikipedia fot. Adrian Grycuk, Wikipedia

Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka skomponowana przez jednego z najwybitniejszych europejskich artystów. Kogo? Szczegóły wkrótce.

- Początek maja warszawiakom i turystom tradycyjnie kojarzy się z uruchomieniem tej oryginalnej rozrywki w Warszawie. Zapraszam więc  także w tym roku na kolejne, zupełnie nowe widowisko - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Na pierwsze pokazy Multimedialnego Parku Fontann Stołeczna Estrada zaprasza 1, 2 i 3 maja o godzinie 21.30. Wstęp wolny.

Więcej o: