Warszawa potrzebuje drogowego savoir-vivre'u. I właśnie go tworzy!

Codziennie słyszysz głos niezadowolonych kierowców, rowerzystów, czy pieszych? Sam zmagasz się z brakiem szacunku na warszawskich drogach, ścieżkach rowerowych i chodnikach? Zmień to! Powstaje warszawski poradnik życzliwości na drodze, możesz zostać jego współtwórcą.

Warszawska akcja " Życzliwość na drodze " to pierwsza tego typu inicjatywa, gdzie sami mieszkańcy stolicy mogą dzielić się doświadczeniami i pomysłami na poprawę warunków na warszawskich drogach. Akcja ma promować dobre maniery i zwiększyć świadomość w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Spodobało ci się? Polub nas

Mechanizm powstawania przewodnika jest prosty: każdy z zainteresowanych może zgłosić swoje propozycje rozwiązań dotyczące poprawy warunków na drodze odpowiadając na pytania dostępne na stronie otwartawarszawa.pl/zyczliwoscnadrodze/ lub przez wypełnienie papierowej ankiety.

Życzliwość na drodzeŻyczliwość na drodze Życzliwość na drodze Życzliwość na drodze

Pytania dotyczą m.in.: dobrych manier na drodze, życzliwości wśród uczestników ruchu drogowego, czy konfliktowych regionów miasta.

Ankiety z tzw. "pudełkami pomysłów"  będą dostępne w pięćdziesięciu warszawskich lokalizacjach w tym w punktach obsługi pasażerów.

Odpowiedzi mają być analizowane w specjalnym inkubatorze i wykorzystane do powstania przewodnika. Za najciekawsze pomysły są przewidziane upominki.

Mieszkańcy stolicy będą mogli dzielić się swoimi pomysłami przez najbliższy miesiąc.

Za akcję odpowiedzialni są: Otwarta Warszawa, Miasto Stołeczne Warszawa. Do współpracy zapraszają też innych, będą m.in. współpracować z "Marzycielami i Rzemieślnikami. Domem Innowacji Społecznych".

Więcej o: