PiS zablokuje inwestycje w Warszawie? Jarosław Jóźwiak wyjaśnia nam, jak jest naprawdę

- Nie wyobrażam sobie, że urzędnik mógłby prowadzić politykę kosztem mieszkańców. Mam nadzieję, że informacje o ewentualnym zablokowaniu stołecznych inwestycji to plotki, które nie mają żadnego potwierdzenia - tłumaczy wiceprezydent Warszawy.

Jak podało Radio RMF24 pierwszą zablokowaną stołeczną inwestycją miałaby być budowa siedziby Sinfonii Varsovii. W miejscu, w którym realizowany będzie projekt, obowiązuje stary plan miejscowy, który uniemożliwia realizowanie w tym miejscu innej działalności niż nauka (wcześniej w budynku mieściła się szkoła). Miasto z kolei chce do obiektu wprowadzić kulturę . Po skargach mieszkańców wojewoda Zdzisław Sipiera uchylił kawałek planu miejscowego. - Zgodnie z procedurą naprawczą miasto musi przygotować poprawkę i jeszcze raz ją uchwalić - tłumaczy wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. I podkreśla, że na razie, projekt nie jest zagrożony.

Spodobało ci się? Polub nas

Druga kwestia dotyczy budowy metra w okolicach Rondo Wiatraczna. Na część prac - we wschodniej części kolejki wojewoda wydał już zgodę. Natomiast na budowę zachodniej - jeszcze nie. - Ponieważ trwają nadal określone procedury. Spodziewamy się, że powinniśmy dostać pozwolenie na prace w ciągu najbliższych kilku tygodni - uspokaja Jarosław Jóźwiak.

Więcej o: