Na facebookowej grupie dla warszawskich mam awantura przez Marsz Świętości Życia. "Dziewczyny jestem w szoku, co tu się dzieje..."

Na facebookowej grupie "Mama w Warszawie. Co ciekawego robić z dzieckiem w stolicy?" , na której mamy i tatusiowie dzielą się informacjami o ciekawych wydarzeniach dla rodziców z dziećmi w stolicy, administratorka zaprasza na Marsz Świętości Życia. Kobiety protestują i masowo opuszczają grupę. - To chyba nie miejsce na tego typu ogłoszenia! - komentują.

Spodobało ci się? Polub nas

"Mama w Warszawie. Co ciekawego robić z dzieckiem w stolicy?" to jedna z większych i bardziej lubianych grup dla rodziców z Warszawy. Licząca ponad 25 tys. członkiń i członków (sam korzystam z informacji, zapowiedzi wydarzeń, warsztatów, koncertów itd.) zamknięta grupa jest źródłem informacji dla rodziców zagubionych w gąszczu szerokiej oferty wydarzeń w stolicy.

Mama w Warszawie...Mama w Warszawie... Mama w Warszawie... Mama w Warszawie...

Do dziś nie było w tej grupie polityki i ideologii.

Choć w opisie działań czytamy m.in., że grupa: ma przede wszystkim informować o wydarzeniach dla mam z dziećmi, warsztatach i szkoleniach - wydarzenia nie mogą być sprzeczne z katolickim nauczaniem, czyli nie popieramy i nie reklamujemy jogi, halloween itd. - piszą administratorzy grupy - takiego zamieszania jeszcze nie było.

Kobiety w komentarzach podkreślają jednak, że opis został zmieniony kilka godzin temu, wcześniej nie było w nim ani słowa o religii a jedynie o ciekawych wydarzeniach dla rodziców z dziećmi w Warszawie.

Mama w Warszawie....Mama w Warszawie.... Mama w Warszawie... Mama w Warszawie...

Kilka godzin temu, jednak z administratorek grupy opublikowała zaproszenie na odbywający się rokrocznie Marsz Świętości Życia, który odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie.

Tegoroczny zatytułowano "Człowiek miłosierny, życiu zawsze wierny".

W planach m.in.: msze święte, happening Pro Life, wystąpienie prof. Bogdana Chazana, przemarsze i znów msza.

No i się zaczęło. Członkinie grupy w komentarzach nie zostawiają suchej nitki na administratorce. Przedstawiamy najdelikatniejsze z komentarzy. Kobiety piszą m.in.:

- To strona poświecona szukaniu fajnych rozrywek dla dziecka.. a nie propagowania jakiś chorych marszów.

- Uważam, że absolutnie na żadne marsze i wydarzenia tego typu nie powinno zapraszać się dzieci.

- Grupa to grupa,a ta zaczyna być grupą poparcia dla pewnych ideologii a nie grupą z wydarzeniami dla dzieci. Nie zapisałam się do niej po to żeby ktoś mnie zachęcał na chodzenie na tego typu wydarzenia, które z NIE SĄ DLA DZIECI.

- Proszę Was... tu miały być informacje o tym jak miło spędzić weekend z dzieckiem, bez względu na przekonania, wartości ,którymi kierujemy się w życiu, wyznanie. Nie róbmy z tej grupy politycznej propagandy... poza tym wątpię, żeby dla kilkuletniego malucha marsz w ścisku ludzi, z którego nic nie rozumie, był atrakcją. Zbieranie ludzi na tego typu wydarzenia może odbywać się w innym miejscu.

Mama w Warszawie...Mama w Warszawie... Mama w Warszawie... Mama w Warszawie...

Mama w Warszawie...Mama w Warszawie... Mama w Warszawie... Mama w Warszawie...

W przeciągu kilku godzin grupę opuściło, lub zostało z niej usuniętych kilkanaście członkiń.

Więcej o: