Kooperatywa "Dobrze" chce otworzyć drugi sklep w Warszawie. Musi zebrać 17 500 zł

- Powoli przestajemy mieścić się w jednym sklepie. Mała przestrzeń (obecnie ok. 30 m2) ogranicza skalę naszego działania. Potrzebujemy 40 tysięcy złotych na rozkręcenie kolejnego sklepu, m.in na remont, wyposażenie i zatowarowanie. Do Was zwracamy się z prośbą o wsparcie w wysokości 17 500 zł - piszą członkowie kooperatywy.

Spodobało ci się? Polub nas

Kooperatywa Spożywcza "Dobrze" to społeczność ponad 170 osób, która poprzez wspólne prowadzenie sklepu zwiększa dostęp do zdrowej żywności i wspiera lokalne rolnictwo.

- Dwa lata temu wzięliśmy sprawy w swoje ręce i otworzyliśmy pierwszy w Polsce sklep kooperatywy spożywczej! Dziś nasz sklep przy Wilczej 29a cieszy się uznaniem mieszkańców Warszawy, co daje nam impuls do rozwoju i szansę zwiększenia wpływu na nasze otoczenie. Dlatego w wakacje 2016 roku planujemy otworzyć kolejny, większy sklep Kooperatywy. Mamy nadzieję, że nam pomożesz - piszą w apelu na stronie Polakpotrafi.pl .

DobrzeDobrze Facebook.com/ Kooperatywa Dobrze Facebook.com/ Kooperatywa Dobrze

Środki na nowy sklep członkowie kooperatywy postanowili zebrać właśnie metodą crowdfundingową. Na stronie Polak Potrafi tłumaczą, dlaczego warto ich wesprzeć.

Współpracujemy z 20 gospodarstwami rolnymi i kilkunastoma lokalnymi firmami.

Zapewniamy dostawy sezonowej żywności bezpośrednio od rolników 6 razy w tygodniu.

- Współpracujemy z 20 gospodarstwami rolnymi i kilkunastoma lokalnymi firmami oraz zapewniamy dostawy sezonowej żywności bezpośrednio od rolników 6 razy w tygodniu. Nie wprowadzamy do obiegu plastikowych torebek, używamy opakowań wielokrotnego użytku, a resztki organiczne kompostujemy - piszą między innymi.

Tłumaczą również, skąd pomysł na otworzenie nowego sklepu. - Powoli przestajemy mieścić się w jednym sklepie. Mała przestrzeń (obecnie ok. 30 m2) ogranicza skalę naszego działania jak i możliwość zaangażowania w działania Kooperatywy większej liczby ludzi. (...) Drugi sklep pozwoli nam na bardziej efektywne wykorzystanie naszych zasobów i jednocześnie pozwoli zbudować silną społeczność w nowym miejscu - informują.

Więcej o: