"Część oryginalnych przedmiotów pochodzi prosto z dna oceanu". W sobotę otwarcie wystawy o Titanicu

- Część oryginalnych przedmiotów pochodzi prosto z dna oceanu, inne zostały zdobyte od ocalonych - jednak dążyliśmy do tego, żeby można było je połączyć z historią konkretnej osoby - mówi Luis Ferreiro, dyrektor Musealia Entertainment. Ponad 100 lat od tych tragicznych wydarzeń do Warszawy przyjeżdża najliczniej na świecie odwiedzana podróżująca wystawa "Titanic the Exhibition". Można ją oglądać w Pałacu Kultury i Nauki od 9 kwietnia do 9 października 2016 roku.

Wystawa prezentuje jedną z największych istniejących na świecie kolekcji przedmiotów związanych ze słynnym parowcem.

Spodobało ci się? Polub nas

- W czasie zwiedzania mamy możliwość poznania historii statku od momentu powstania koncepcji, poprzez budowę i pierwszy rejs, aż wreszcie odkrywamy kolejne etapy tragedii i widzimy wrak spoczywający na głębokości prawie czterech kilometrów w wodach Atlantyku - piszą organizatorzy.

Wystawa TitanicWystawa Titanic materiały prasowe materiały prasowe

Wystawa to ok. 200 przedmiotów, dokumentów i zdjęć, które znajdowały się w chwili katastrofy na pokładzie statku i zostały uratowane wraz z pasażerami albo zostały wydobyte w trakcie kolejnych ekspedycji do wraku.

- Część oryginalnych przedmiotów pochodzi prosto z dna oceanu, inne zostały zdobyte od ocalonych i ich bliskich - dążyliśmy do tego, żeby można było je połączyć z historią konkretnej osoby - mówi Luis Ferreiro, dyrektor Musealia Entertainment, producent wystawy.

Wystawa TitanicWystawa Titanic materiały prasowe materiały prasowe

Wśród przedmiotów jest np. obrączka, która spadła z palca kobiety, która nie przetrwała katastrofy. Wraz z mężem udało jej się dopłynąć do szalupy. Oboje po niedługim czasie zmarli z powodu wyziębienia organizmu. To historia tej pary zainspirowała Davida Camerona do stworzenia filmu "Titanic".

Wystawa TitanicWystawa Titanic materiały prasowe materiały prasowe

Osoby, które udostępniły przedmioty na wystawę, nie chciały za nie żadnej zapłaty. Zależało im przede wszystkim, aby pamięć o katastrofie oraz osobach, którym nie udało się przeżyć, przetrwała.

Wystawa TitanicWystawa Titanic materiały prasowe materiały prasowe

Podczas zwiedzania będziemy przemieszczać się przez wiernie odtworzone wnętrza transatlantyku, kabiny pasażerskie, jadalnie,mostek kapitański czy pełne przepychu luksusowe korytarze przeznaczone dla pasażerów pierwszej klasy - informują organizatorzy.

 

Cennik: od poniedziałku do piątku

Bilet normalny w cenie 45 zł (przez internet 39, 99 zł)

Bilet ulgowy - 35 zł (internet - 29, 99 zł)

Cennik: sobota, niedziela, dni świąteczne

Bilet normalny w cenie 50 zł (przez internet 44, 99 zł)

Bilet ulgowy - 40 zł (internet - 34, 99 zł)

Więcej o: