"Jest to bardzo cenne zwierzę. Uznane za gatunek wymarły" Oto nowy mieszkaniec ZOO

- Cieszymy się z narodzin samczyka, gdyż jest to bardzo cenne zwierzę. Obecnie przedstawicieli tego gatunku możemy zobaczyć jedynie w ogrodach zoologicznych. W środowisku naturalnym oryksy szablorogie niestety zostały uznane za gatunek wymarły - chwali się nowym mieszkańcem ogród zoologiczny w Warszawie.

Bardzo długie, szablasto wygięte rogi antylop były jedną z głównych przyczyn wyginięcia, ponieważ stanowiły trofeum myśliwych.

Spodobało ci się? Polub nas

Jednak maleńka antylopa to nie jedyny nowy mieszkaniec warszawskiego ogrodu. Kilka dni temu wykluł również ptak kulon. Jest to również dobra wiadomość, ponieważ gatunek, który od kilkudziesięciu lat nie występuje w stanie dzikim w Polsce.

W stołecznym ZOO wykluł się kulon. Gatunek od kilkudziesięciu lat nie występuje w stanie dzikim w Polsce.W stołecznym ZOO wykluł się kulon. Gatunek od kilkudziesięciu lat nie występuje w stanie dzikim w Polsce. Fot. Warszawskie ZOO Fot. Warszawskie ZOO

- "Mama nie tylko troskliwie opiekuje się młodym, ale cały czas wysiaduje jeszcze drugie jajko. Tata bardzo dzielnie strzeże bezpieczeństwa całej trójki" - czytamy na stronie ZOO.

W Polsce kulon jest objęty ścisłą ochroną gatunkową.

Więcej o: