Złoty, srebrny, karminowy i niebieski. Ogród na dachu BUW-u już otwarty!

Po zimowej przerwie otwarty został ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej na Powiślu. Na dach budynku mogą wejść, wszyscy, którzy chcą zobaczyć Warszawę z nieco innej perspektywy.

Ogród otwarty w 2002 roku jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha i składa się z dwóch części: górnej oraz dolnej połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Można w nim podziwiać różne gatunki i odmiany roślin, posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach: złotej skomponowanej na żółto i pomarańczowo, srebrnej obsadzonej m.in. srebrzystolistnymi wierzbami, karminowej składającej się z różowo i czerwono kwitnących roślin oraz niebieskiej .

Spodobało ci się? Polub nas

Ogrody połączone są kładkami, ścieżkami, mostkami i pergolami, a z mostków i tarasu widokowego można podziwiać panoramę Warszawy, Most Świętokrzyski i Wisłę. Odwiedzający ogrody mogą też przez specjalne okna lub szklany dach zajrzeć z góry do wnętrza biblioteki.

Wstęp jest bezpłatny, otwarty jest siedem dni w tygodniu - od godz. 8 do 18 (w kwietniu) i od godz. 8 do 20 (od maja do września).

Więcej o: