Jak czytać zdjęcia? Dowiesz się podczas warsztatów w Domu Spotkań z Historią

Czy "czytania" zdjęć można się nauczyć? Czy czarno-białe zdjęcia są trudniejsze w interpretacji od tych współczesnych? Jak dostrzegać detale w fotografii? Te i inne wątpliwości rozwieją goście 5 kwietnia o godz. 19 w Domu Spotkań z Historią.

- "Jak czytać zdjęcia?" - to pytanie często stawiają sobie miłośnicy fotografii. Poza oczywistymi i widocznymi na zdjęciu postaciami, miejscami czy też budowlami można spróbować dostrzec to, co nieoczywiste - wyjaśnia prowadząca spotkanie, dziennikarka i fotoedytorka, Monika Szewczyk-Wittek.

Spodobało ci się? Polub nas

Podczas zajęć w DSH uczestnicy wezmą na warsztat zdjęcia będące częścią wystawy "Na Nowo. Warszawiacy 1945-55". W ramach spotkania zaproszeni goście (fotograf, fotoedytor, teoretyk fotografii i pisarka) podejmą się wyzwania publicznego "przeczytania" 5 wybranych przez siebie zdjęć. W dalszej części spotkania uczestnicy zostaną zaproszeni do własnej interpretacji wybranych fotografii.

Spotkanie " Ćwiczenia z patrzenia. Jak czytać zdjęcie? " jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie "Na nowo. Warszawiacy 1945-55" zorganizowanej przez Dom Spotkań z Historią i Polską Agencję Prasową. Wszystkie wydarzenia i wystawa odbywają się w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20. Wstęp jest wolny.

Więcej o: