Miasto alarmów bombowych i rozjechanych trawników - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Miasto alarmów bombowych i rozjechanych trawników - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

O #eleganckich i #frajerskich wydarzeniach mijającego tygodnia przeczytajcie w zestawieniu przygotowanym przez redakcję warszawskiego bloga Pańska Skórka .

Spodobało ci się? Polub nas

#ELEGANCKO

Pastorał Warszawski wraca na Żoliborz (to mogłaby być niezła nazwa dla bloga!). Stare betonowe, wysłużone latarnie zastąpione zostaną przez repliki szykownego modelu rodem z 1923 r.. Powinno być jaśniej i ładniej, Bardzo nas to cieszy gdyż często tam bywamy i lubimy promienieć w ledowym blasku pastorałów

#ELEGANCKO

Pastorał Warszawski wraca na Żoliborz (to mogłaby być niezła nazwa dla bloga!). Stare betonowe, wysłużone latarnie zastąpione zostaną przez repliki szykownego modelu rodem z 1923 r.. Powinno być jaśniej i ładniej, Bardzo nas to cieszy gdyż często tam bywamy i lubimy promienieć w ledowym blasku pastorałów !

Jak co roku, ekipa Ochotniczego Hufca Porządkowania Cmentarza Żydowskiego w Warszawie im. Józefa Rajnfelda, będzie w niedzielę sprzątać Cmentarz Żydowski. Jeśli mieliście kiedyś okazję zwiedzić to miejsce, wiecie jak wiele pracy jest potrzebne, aby wydać walkę wszechogarniającym kłączom i chwastom. To również bitwa o ocalenie od zapomnienia jednego z najbardziej magicznych miejsc stolicy i jednego z niewielu będących świadectwem żydowskiej historii naszego miasta.

Legia Warszawa to nasza duma i sława. Choć w redakcji mamy też kibiców innych drużyn, to nie można nie oddać piłkarskiemu cesarzowi tego, co cesarskie. Klub doczeka się nawet kolekcjonerskiej monety - NBP już konfekcjonuje srebrne krążki! Życzymy Legii co najmniej stu kolejnych lat i zawsze dobrej passy!

#FRAJERSKO

Nadchodzi wiosna, a czas przesilenia to okres, w którym powinniśmy szczególnie dbać o zdrowie. Właśnie teraz człowieka czepiają się najchętniej przeróżnej maści drobnoustroje. Wirus głupoty to wyjątkowo wredne choróbsko, a ludzkość nie wynalazła nań jeszcze skutecznej szczepionki. W ostatnim czasie słonko rozgrzało twarde zimowe czerepy wykwintnych żartownisiów, powodujących kilka alarmów bombowych. To nigdy nie jest dobry pomysł, nigdy, nie tylko w obecnym pełnym niepokoju czasie. Mimo to owym smakoszom dobrego żartu udało się poprawić nam humor, wtedy kiedy zobaczyliśmy jak łatwo jest ich namierzyć i pociągnać do odpowiedzialności. Zdrówka!

Straży Miejskiej chyba nikt w Warszawie za bardzo nie lubi, ale jeszcze bardziej nie lubimy rozjeżdżania trawników przez parkujące auta. O ile dzielni strażnicy lubią interpretować pojęcie trawnika dość szeroko, zaliczając do tej kategorii także klepisko, na którym ostatnie źdźbło wyrosło przed Kongresem Wiedeńskim, to jednak tym miłym kierowcom z naszego miasta oraz przyjezdnym, którzy równie szeroko interpretują pojęcie "miejsca parkingowego" życzymy, aby jak najszybciej dosięgło ich ramię strażniczej sprawiedliwości, zafoliowane wezwanie za wycieraczką, a od teraz - także uwiecznienie auta w specjalnej galerii wstydu. Dla jasności - karny wpisik za frajerskie parkowanie dla kierowców, nie dla inicjatywy SM.

Kolejny ranking , kolejny sukces Warszawy... a nie, jednak wysokie miejsce to nie zawsze sukces. Nasze miasto zajęło wysokie, 9 miejsce w zestawieniu najniebezpieczniejszych metropolii Europy. Wprawdzie raport wydaje się być nieco "tendencyjny", bo w statystycznej urawniłowce równo traktuje polityczne manifestacje (dość oczywiste w dzisiejszych, niespokojnych politycznie czasach), jak i pospolitą przestępczość. Niemniej jednak wolelibyśmy, aby Warszawa zajęła miejsce na końcu listy, razem z... rzekomo wcale nie tak bezpiecznymi Paryżem, Londynym, czy Barceloną.

Więcej o: