Jazda na gapę? Jeszcze w tym roku więcej kontrolerów w autobusach

Jeszcze w tym roku powiększy się liczba kontrolerów sprawdzających bilety w pojazdach komunikacji miejskiej ZTM. W każdym miesiącu kontrolerzy będą musieli wykonać co najmniej 107 100 kontroli.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, której pracownicy będą sprawdzali, czy pasażerowie organizowanej przez ZTM komunikacji wywiązują się ze swojego obowiązku wnoszenia opłat za przejazdy.

Spodobało ci się? Polub nas

Nowi kontrolerzy będą sprawdzać bilety przez wszystkie dni tygodnia. Będą pracować zarówno na obszarze 1. jak i 2. strefy biletowej. W dni robocze będzie ich co najmniej 20. W soboty, niedziele i święta - co najmniej 8. Każdego miesiąca kontrolerzy zatrudnieni przez wybraną w przetargu firmę będą musieli wykonać co najmniej  107 100  kontroli.

Każdy kontroler zatrudniony do sprawdzania biletów na zlecenie ZTM będzie musiał być pełnoletni, być nie karany, mieć dobry stan zdrowia, wykazywać się kulturą osobistą i odpornością na stres. Bardzo ważna będzie również umiejętność pracy w zespole. Kontrolerzy również będą musieli wykazać się minimum średnim wykształceniem oraz znajomością języków obcych (angielskiego lub rosyjskiego).

Więcej o: