W niedzielę Półmaraton Warszawski. Zapoznaj się z trasą i zmianami w ruchu

3 kwietnia w Warszawie odbędzie się 11. edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego. Biegacze wystartują w tym roku z Placu Trzech Krzyży. Tam również bieg się zakończy. Będzie to debiut zabytkowego placu w roli startu i mety.

Bieg skupiać się będzie na najpiękniejszych oraz historycznych punktach Warszawy, czego ukoronowaniem jest tegoroczna lokalizacja startu i mety na łączącym Trakt Królewski Placu Trzech Krzyży.

Spodobało ci się? Polub nas

Z południowego Śródmieścia biegacze wyruszą traktem Królewskim w kierunku "Palmy" przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, zahaczając o Plac Piłsudskiego, robiąc pętlę wokół Placu Teatralnego, następnie Miodową przy Placu Zamkowym, Bonifraterską, Międzyparkową przy stadionie Polonii, dalej Słomińskiego przez Most Gdański, Starzyńskiego aż do 11 listopada, gdzie zawrócą w kierunku południowym, przez starą Pragę, Ratuszową, Dąbrowszczaków, Plac Hallera, Jagiellońską, wzdłuż Parku Praskiego na Wybrzeże Helskie, ulicą Okrzei, nieopodal Stadionu Narodowego, Mostem Świętokrzyskim, przez Powiśle, Tamkę, Solec, Ludną, Rozbrat, Agrykolę, Aleją Hopfera, Gagarina, Parkową, Sulkiewicza, Alejami Ujazdowskimi wzdłuż Łazienek Królewskich aż do mety na Placu Trzech Krzyży.

Półmaraton WarszawskiPółmaraton Warszawski Godziny zamknięcia poszczególnych ulic podczas półmaratonu Godziny zamknięcia poszczególnych ulic podczas półmaratonu

W związku z biegiem, wprowadzone zostaną zmiany w ruchu. Plac będzie wyłączony z ruchu od godziny 18:00 w sobotę 2 kwietnia do godz. 20:00 w niedzielę 3 kwietnia. Od godz 18:00 w dniu 2 kwietnia do godz. 8:00 w dniu 3 kwietnia pojazdy poruszające się Alejami Ujazdowskimi od strony Placu Na Rozdrożu będą kierowane w ul. Piękną/Myśliwiecką, dalej Rozbrat i Książęcą.

Ulice Nowy Świat, Krakowskie Przemieście, Królewska, Plac Piłsudskiego (wraz z uliczkami sąsiednimi), Wierzbowa, Plac Teatralny, Moliera, Miodowa, Bonifraterska, Międzyparkowa - zamknięcie czasowe od godziny 9:30 do godz. 11:30 w niedzielę 3 kwietnia. W miarę możliwości poszczególne ulice będą otwierane wcześniej (po zniknięciu kolumny zamykającej bieg)

Ul. Słomińskiego, Most Gdański, ul. Starzyńskiego - zamknięta jezdnia w kierunku Pragi w godz. 9:45-11:45. Ruch od strony Pragi będzie utrzymany bez zakłóceń przez cały czas.

Ul. 11 Listopada (wyłącznie jezdnia w kierunku Pragi; jezdnia w kierunku Bródna będzie otwarta dla ruchu), Ratuszowa - 9:50-12:10.

ul. Dąbrowszczaków, Pl. Hallera (strona od Ratuszowej), Jagiellońska (odcinek między pl. Hallera a Ratuszową) - 9:50-12:15

Ratuszowa między Jagiellońską a Wybrzeżem - 10:00-12:20

Wybrzeże Szczecińskie - 10:00-12:50 (uwaga - po zniknięciu kolumny biegu Wybrzeże będzie sukcesywnie otwierane z możliwością wyjazdu w stronę Mostu Gdańskiego z poszczególnych ulic tzn. Ratuszowa i Kłopotowskiego)

Okrzei, Jagiellońska między Okrzei a Zamoyskiego), Sokola, Zamoście - 10:00-12:45

Most Świętokrzyski (jezdnia południowa - w stronę Pragi) - 10:00 - 12:45

Wybrzeże Kościuszkowskie - zamknięty przejazd poprzeczny na wysokości Mostu (możliwy skręt w Zajęczą) - zalecamy korzystanie z tunelu

Dobra (między Mostem a ul. Solec) , Solec - 10:00-13:00

Ludna - 10:15-13:15

Rozbrat, Górnośląska, Hoene-Wrońskiego - 10:20-13:20

Myśliwiecka - kolumna biegu przecina ul. Myśliwiecką na wysokości ul. Hoene-Wrońskiego i parku Agrykola. Przejazd poprzeczny będzie wstrzymany w godz. 10:20-13:20. Sugerujemy dojazd od Powiśla przez Trasę Łazienkowską i Wisłostradę.

Gagrina - przejezdna w obu kierunkach

ul. Parkowa, Suligowskiego - wyłączone z ruchu (prosimy zwracać uwagę na zakazy parkowania obowiązujące na tych ulicach w dniu 3 kwietnia)

Belwederska - 10:30-13:45

Al. Ujazdowskie - 10:30-14:00

Plac będzie wyłączony z ruchu od godziny 18:00 w sobotę 2 kwietnia do godz. 20:00 w niedzielę 3 kwietnia. Od godz 18:00 w dniu 2 kwietnia do godz. 8:00 w dniu 3 kwietnia pojazdy poruszające się Alejami Ujazdowskimi od strony Placu Na Rozdrożu będą kierowane w ul. Piękną/Myśliwiecką, dalej Rozbrat i Książęcą.

Ulice Nowy Świat, Krakowskie Przemieście, Królewska, Plac Piłsudskiego (wraz z uliczkami sąsiednimi), Wierzbowa, Plac Teatralny, Moliera, Miodowa, Bonifraterska, Międzyparkowa - zamknięcie czasowe od godziny 9:30 do godz. 11:30 w niedzielę 3 kwietnia. W miarę możliwości poszczególne ulice będą otwierane wcześniej (po zniknięciu kolumny zamykającej bieg)

Ul. Słomińskiego, Most Gdański, ul. Starzyńskiego - zamknięta jezdnia w kierunku Pragi w godz. 9:45-11:45. Ruch od strony Pragi będzie utrzymany bez zakłóceń przez cały czas.Plac będzie wyłączony z ruchu od godziny 18:00 w sobotę 2 kwietnia do godz. 20:00 w niedzielę 3 kwietnia. Od godz 18:00 w dniu 2 kwietnia do godz. 8:00 w dniu 3 kwietnia pojazdy poruszające się Alejami Ujazdowskimi od strony Placu Na Rozdrożu będą kierowane w ul. Piękną/Myśliwiecką, dalej Rozbrat i Książęcą.

Więcej o: