Jedna osoba zginęła, było 10 wypadków, złapano 20 pijanych kierowców. Policyjne dane po świętach

Podczas kilku świątecznych dni doszło w Warszawie do 10 wypadków i 125 kolizji, w których 14 osób zostało rannych, a jedna zginęła. Policjanci przyznają, że ruch w święta na stołecznych drogach odbywał się płynnie.

Spodobało ci się? Polub nas

Świąteczna akcja tym razem miała kryptonim "Bezpieczny weekend". Prowadzono ją od piątku do poniedziałku. W tym czasie policjanci kierowali ruchem na trasach wlotowych do stolicy podczas największego natężenia ruchu. Szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz sposób przewożenia dzieci.

Dane za ostatni świąteczny weekend pokazują, że na warszawskich drogach było dość spokojnie. W ciągu czterech dni funkcjonariusze odnotowali 125 kolizji (rok wcześniej było ich 135) i 10 wypadków (8 w 2015 r.), w których 14 osób było rannych (13 rok temu), a jedna zginęła (w zeszłym roku też jedna ofiara).

Warszawa. W sobotę rano na ul. Rembielińskiej doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął instruktor jazdyWarszawa. W sobotę rano na ul. Rembielińskiej doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął instruktor jazdy fot. Dariusz Borowicz/ Agencja Wyborcza.pl W sobotę rano na ul. Rembielińskiej doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął instruktor jazdy, fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Podczas świątecznego weekendu złapano 20 nietrzeźwych kierujących. W zeszłym roku policjanci zatrzymali ich znacznie więcej - 33 kierowców.

Funkcjonariusze stołecznej drogówki przyznają, że w święta ruch na drogach Warszawy odbywał się płynnie.

Więcej o: