W Centrum Zdrowia Dziecka otwarto pierwsze w Polsce Dziecięce Centrum Transplantacji

Najmłodsi pacjenci potrzebujący natychmiastowego przeszczepu będą mieli lepsze warunki leczenia. CZD już od ponad 30 lat zajmuje się przeszczepianiem narządów u dzieci. Dotychczas wykonano aż 1600 transplantacji: nerek, wątroby, jelita i serca. Rocznie wykonuje się w tym szpitalu od 70 do 90 takich zabiegów. Mali pacjenci profesora Kalicińskiego, dziś 30 - 40 latkowie żyją i mają się świetnie.

Dziecięce Centrum Transplantologii to 20-łóżkowy Oddział Transplantacji Narządów, 6-łóżkowy Oddział Intensywnej Terapii oraz Poradnia Transplantacyjna i Chorób Wątroby z trzema gabinetami lekarskimi.

Dziecięce Centrum TransplantacjiDziecięce Centrum Transplantacji Dziecięce Centrum Transplantacji Dziecięce Centrum Transplantacji

CZD to jedyny szpital w Polsce, gdzie wykonuje się przeszczepy u dzieci. Nowo otwarty oddział pozwoli na bardziej skomplikowane operacje, taki jak transplantacje jelit, płuc, a także wielonarządowe.

Spodobało ci się? Polub nas

Przeczytajcie kilka komentarzy pod informacją o otwarciu nowych oddziałów:

- Mój przeszczep nerki odbył się w tym szpitalu w 84 roku, to były początki. Spędziłam tam większość mojego, dotychczasowego życia i dzięki wspaniałym lekarzom, pielęgniarkom czyli ciociom oraz pozostałym, wspominam ten czas z sentymentem, a nie pamięcią o cierpieniu. Dzięki bardzo całemu personelowi CZD za przedłużenie życia.

Dziecięce Centrum TransplantacjiDziecięce Centrum Transplantacji Dziecięce Centrum Transplantacji Dziecięce Centrum Transplantacji

- 13 lat temu leżałam właśnie na tym oddziale pozdrawiam cały personel transplantologii i Profesora Kalicińskiego DZIĘKUJĘ ZA POMOC I WSPANIAŁE SERCA.

- super.! Miałam w tym szpitalu przeszczep 11 lat temu i nadal jest b. dobrze lekarze fantastyczni i dzięki nim jestem teraz szczęśliwa. Dziękuje za pomoc Pozdrawiam cały personel.

Zabieg pierwszego przeszczepienia nerki 1984 rokZabieg pierwszego przeszczepienia nerki 1984 rok Zabieg pierwszego przeszczepienia nerki 1984 rok Zabieg pierwszego przeszczepienia nerki 1984 rok

- Pozdrawiamy cały zespół lekarzy oraz Profesora Kalicińskiego. Dzięki takim ludziom o wielkim sercu i ogromnemu doświadczeniu możemy dziś patrzeć na uśmiech naszej córeczki. Dziękujemy i pozdrawiamy nasze wspaniałe panie pielęgniarki.

komentarzekomentarze komentarze komentarze

Z okazji otwarcia Dziecięcego Centrum Transplantacji powstał film przedstawiający historię transplantacji w Instytucie. Możecie go zobaczyć tu

Więcej o: