Po zamachach w Belgii zbiera się sztab kryzysowy w ratuszu. "Stan podwyższonego czuwania w metrze"

Więcej patroli ochrony w warszawskim metrze. - Staramy się zapewnić bezpieczeństwo - mówi nam rzeczniczka podziemnej kolejki po porannym zamachu terrorystycznym w Brukseli. O 17 zbiera się w ratuszu warszawski sztab zarządzania kryzysowego.

Spodobało ci się? Polub nas

- Zwiększyliśmy liczbę patroli służby ochrony metra. Nasi pracownicy, którzy są obecni na stacjach, proszeni są o zachowanie szczególnej czujności - mówi Anna Bartoń z Metra Warszawskiego. - Wdrożyliśmy wszystkie procedury wewnętrzne, które są opracowane na wypadek tego typu zdarzeń, co dzisiejsze zamachy w Belgii - dodaje rzeczniczka.

- Stan podwyższonego czuwania w metrze jest wprowadzony bardziej prewencyjnie niż z konieczności, bo żadne niepokojące sygnały do nas nie dotarły - uspokaja wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Nowe tablice na stacji Metro ŚwiętokrzyskaNowe tablice na stacji Metro Świętokrzyska Fot. Agata Grzybowska Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

O godz. 17 zbiera się w ratuszu sztab kryzysowy. - Odbierzemy meldunki od wszystkich służb miejskich i państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie miasta. Zaprosiliśmy także przedstawicieli PKP i lotniska, aby sprawdzić, czy wszystko jest właściwie przygotowane - dodaje zastępca prezydent Warszawy.

Czy warszawiacy mogą się czuć pewnie w metrze ? - Staramy się zapewnić bezpieczeństwo dlatego współpracujemy ze służbami, które przeprowadzają na bieżąco ćwiczenia w naszej infrastrukturze - zapewnia Bartoń.

Dziś rano w Brukseli doszło do eksplozji na lotnisku i w metrze. Według najnowszych doniesień ze stolicy Belgii w dzisiejszym zamachu terrorystycznym zginęły co najmniej 34 osoby, a wiele jest rannych. W Belgii ogłoszono czwarty, najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego.

Więcej o: