Warszawa jeszcze bardziej dubajska - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Wiosna nieśmiało zagląda do Warszawy, pojedyncze przebłyski słońca przynoszą otuchę w zimne dni. Mieszkańcy miasta powoli szykują sie na Wielkanoc, a inwestorzy... do stawiania jeszcze wyższych, wyższych i wyższych wieżowców, coż, że bez jakiegokolwiek odniesienia do skali otoczenia.

Spodobało ci się? Polub nas

Zapraszamy do lektury cotygodniowego podsumowania najbardziej #eleganckich i #frajerskich wydarzeń, które wybrała dla Was redakcja bloga warszawskiego Pańska Skórka .

#ELEGANCKO

Idzie Wielkanoc - a wraz z nią rodzinne biesiady. Zamiast zaopatrywać się na nie w hipermarketach i dyskontach, można też postawić na zdrowe, ekologiczne i wysokiej jakości jedzenie. Organizatorzy Targu Śniadaniowego zachęcają warszawiaków aż czterema lokalizacjami - na Żoliborzu, Ursynowie, w Wilanowie i na pl. Powstańców

#ELEGANCKO

Idzie Wielkanoc - a wraz z nią rodzinne biesiady. Zamiast zaopatrywać się na nie w hipermarketach i dyskontach, można też postawić na zdrowe, ekologiczne i wysokiej jakości jedzenie. Organizatorzy Targu Śniadaniowego zachęcają warszawiaków aż czterema lokalizacjami - na Żoliborzu, Ursynowie, w Wilanowie i na pl. Powstańców. A obrońcy zwierząt zachęcają, aby zastąpić tradycyjne jajeczko potrawami pochodzenia roślinnego - przynajmniej część naszej redakcji z pewnością tak zrobi!

MZA testuje kolejne elektrobusy. Mamy wielką nadzieję że testy zakończą się pozytywnie (czyli nabyciem). Cichy i ekologiczny elektrotabor warszawski nie jest jeszcze duży, ale bardzo liczymy, że będzie się stale powiększał. Optymistycznie wiosenne wieści.

Warszawskie schronisko dla bezdomnych zwierząt zawsze może liczyć na wsparcie Pańskiej Skórki - dlatego gorąco zachęcamy Was do obejrzenia niesamowitych zdjęć niesamowitych schroniskowych seniorów. Sesja z ich udziałem to zdecydowanie jedno z najbardziej #eleganckich (w każdym znaczeniu) wydarzeń ostatniego tygodnia. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją psa, a przeraża Cię wizja długiej pracy z rozbrykanym młodzieniaszkiem, pies w sile wieku może byc najlepszym wyborem. Zobaczcie te zdjęcia - gwarantujemy, że się zakochacie!

#FRAJERSKO

Sny o potędze. Sny o Dubaju. Czy mogą się ziścić? Jest na to szansa. Przy ul. Chmielnej może powstać najwyższy wieżowiec w UE (o ile w między czasie nie będzie brexitu i innych zawirowań). Kiedyś chciał nas wyprzedzić Wrocław, ale otrzeźwiał i postawił na spójną zabudowę miejską. Czy będzie to pierwszy krok w chmurach, czy kolejny pomnik architektonicznej brzydoty? Czy gmach będzie stał pusty jak część warszawskich wieżowców , czy może stanie się słodkim przyczółkiem Dubaizacji Warszawy? Czy Wisłą zacznie płynąć ropa naftowa? Czy w momencie kiedy na Pradze niektóre mieszkania nie mają kanalizacji i ogrzewania, faktycznie będzie się czym chwalić? Miasto przyjazne mieszkańcom, czy inwestorom? To chyba najważniejsze pytanie. Pobudka!

O skażeniu nie tylko powietrza, ale i gruntów, jest ostatnio w Warszawie głośno. Ponieważ włodarze nie kwapią się z inwentaryzacją terenów, w których znaleźć można najróżniejsze paskudztwa, sprawy w swoje ręce wzięli aktywiści ze społeczności "Skażone Grunty Wola". Przygotowali oni mapę miejsc skażonych w przeszłości - potencjalnie niebezpiecznych i dziś. Jeśli mieszkacie na Woli lub rozważacie przeniesienie się do tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy - zobaczcie koniecznie!

Media wieszczą apokalipsę. Ulicami Warszawy ma przejść milion osób popierających zmiany wprowadzane przez obecny rząd oraz uczcić okrągłą szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej . Milion brzmi mało prawdopodobnie, ale uczestników pewnie faktycznie będzie bardzo dużo. Jako że jest to niedziela, warszawiacy zahartowani w ogniach pochodów, marszów, demonstracji i strajków, spędza ten czas odkurzając domki działkowe i zapewne, jak to w takich sytuacjach bywa, mimo okazjonalnych "turystów" z całego kraju, Warszawa będzie wyglądać na raczej wyludnioną.

Więcej o: