Dzień Świętego Patryka. Puby w Warszawie, w których 17 marca wypijesz zielone piwo [PRZEGLĄD]

Dzień Świętego Patryka to okazja, aby wybrać się do pubu w Warszawie i przez chwilę poczuć się jak w Irlandii. Gdzie w stolicy znajdziesz pub, w którym wypijesz piwo za świętego Patryka?

Dzień Świętego Patryka jest świętem narodowym w Irlandii. Obchodzony jest na cześć patrona tego kraju - św. Patryka. Charakterystycznym elementem tego święta jest zielony ubiór. W Irlandii tego dnia mieszkańcy wielu miast ubierają się na zielono, tańczą do tradycyjnej irlandzkiej muzyki oraz kosztują mocnych trunków, przede wszystkim whiskey oraz zielonego piwa . Zieleń nawiązuje do trójlistnej koniczyny, która kojarzy się ze świętym Patrykiem.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak Dzień świętego Patryka obchodzony będzie w Warszawie? Pałac Kultury i Nauki zaświeci na zielono, a w klubach odbywać się będą imprezy tematyczne. W pubach nawiązujących do tradycji Irlandii i Wielkiej Brytanii będzie również będzie można uczcić ten dzień i napić piwa . Gdzie?

Pubów w Warszawie jest sporo. Ale takich, w których można się poczuć jak w Irlandii dosłownie kilka.

Molly Mallone's Irish Pub to jeden z najpopularniejszych pubów rodem z Irlandii w Warszawie. Mieści się na Krakowskim Przedmieściu 41.

W Dzień Świętego Patryka irlandzką whiskey Tullamore Dew będzie można wypić w promocyjnej cenie.

Irish Pub przy Miodowej 3 , który znajduje się niedaleko pubu Molly Mallone's, zna każdy warszawiak. Irish Pub funkcjonuje w stolicy od 1991 roku! I nic nie wskazuje na to, że miałby zostać zamknięty.

Właściciele pubu zapraszają jak co roku na świętowanie Dnia Świętego Patryka. - Dzień Świętego Patryka to dzień radości i życzliwości. Podobno tego dnia nawet piana na Guinnessie zielenieje... - piszą na stronie .

W Emerald Irish Pub przy Alejach Jerozolimskich 4 w Dzień Świętego Patryka również będzie grać muzyka (na żywo!), a Guinness będzie lał się litrami.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest również w innych lokalach w Warszawie, w klimacie mniej nawiązujących do zielonej Irlandii, m.in. w klubie Remont na ul. Waryńskiego 12 , w Pubie Student w budynku DS Riviera przy Pl. Politechniki, w klubie Pictures przy ul. Obrazkowa 26 oraz w pubie Gniazdo Piratów przy Ogólnej 5.

Więcej o: