Godzina dla Ziemi w Warszawie. W najbliższą sobotę stolica "zawyje" dla wilka

Organizatorzy Godziny dla Ziemi - WWF (World Wide Fund for Nature) zachęcają do aktywnego wzięcia udziału w tegorocznej akcji. Tym razem hasło odnosi się do wilków i brzmi: "Dołącz do watahy i zawyj dla wilka". Stołeczny finał akcji odbędzie się w sobotę na skwerze Hoovera, o godzinie 12.00.

WWF w ramach kampanii "Godzina dla Ziemi" angażuje ludzi w rozwiązywanie istotnych problemów ekologicznych, które wymagają wsparcia społeczeństwa. Celem tegorocznej kampanii jest wzrost społecznej akceptacji i świadomości konieczności ochrony wilków.

Spodobało ci się? Polub nas

Do tej pory dla wilków zawyli mieszkańcy Białegostoku, Gdańska, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia. W tę sobotę do akcji włączą się mieszkańcy Łodzi, Krakowa i Warszawy.

"Mimo że wilk objęty jest ustawową ochroną, nadal ginie z rąk ludzi. Ta sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Wilkowi w Polsce potrzebne jest coś więcej niż prawo, wilkowi potrzebna jest wielka i silna wataha przyjaciół, którzy staną murem za wilkiem.

Wilk jest rodzinnym, troskliwym i odpowiedzialnym zwierzęciem, zamiast na niego polować, poznajmy te wilcze wartości.

Wilkowi w Polsce potrzebne jest coś więcej niż prawo, wilkowi potrzebna jest wielka i silna wataha przyjaciół, którzy staną murem za wilkiem.Wilk jest rodzinnym, troskliwym i odpowiedzialnym zwierzęciem, zamiast na niego polować, poznajmy te wilcze wartości" - piszą na stronie organizatorzy.

Każdy, kto chce wyrazić poparcie dla akcji, może dołączyć do symbolicznej wilczej watahy na stronie godzinadlaziemi.pl lub samodzielnie inicjując akcję wycia dla wilka i umieszczając filmik w mediach społecznościowych z hashtagiem #godzinadlawilka i #zawyjdlawilka.

Więcej o: