Zdobyli szczyty warszawskich górek! Teraz pokazują film z wyprawy. Premiera "Korony Warszawy" jeszcze w marcu

Nikt tego wcześniej nie wymyślił, żeby zdobyć szczyty warszawskich górek. Wymyślili to śmiałkowie z grupy Korona Warszawy. Dokładnie rok temu udało im się zdobyć sześć szczytów stolicy. Teraz pokazują film będący relacją ze wszystkich wypraw. Wszystko, by pomóc osobom chorym na raka.

Pomysłodawcy zdobycia Korony Warszawy zapraszają na premierę swojego filmu jak zwykle w sposób ironiczny:

- Trzeba było czasu, aby bohaterowie historycznej ekspedycji odważyli się stanąć przed kamerą i ją wyjawić. Ten film powstawał w bólach i pewnie wielu zaboli to, co w nim pokażemy. Ale tylko w ten sposób możemy się rozliczyć z przeszłością i ostatecznie przewietrzyć coraz bardziej zatęchłe szafy - piszą na stronie wydarzenia.

Spodobało ci się? Polub nas

Dla tych, co nie wiedzą, o co chodzi - wyjaśniamy.

W ubiegłym roku, pięciu facetów, postanowiło zrobić coś nietypowego i jednocześnie bardzo pięknego - zdobyć wszystkie szczyty Warszawy. W trakcie całej Ekspedycji zbierane były pieniądze, które później zostały przeznaczone na cele fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie (wywiad z pomysłodawcami akcji możecie przeczytać TUTAJ ).

Korona WarszawyKorona Warszawy Korona Warszawy/ Facebook.com Korona Warszawy/ Facebook.com

Korona Warszawy to sześć szczytów. Podczas akcji dzielnym mężczyznom udało się zdobyć Kopę Cwila (108 m n.p.m.) i popularną Kazurówkę (133,9 m n.p.m.), zwaną też Górą Trzech Szczytów, na Ursynowie, a także Górkę Szczęśliwicką (152 m n.p.m.), kopce: Moczydłowski (130,5 m n.p.m.) i Powstania Warszawskiego (121 m n.p.m.) oraz Górę Gnojną (celem ekspedycji będzie dokonanie dokładnego pomiaru wysokości).

Premiera filmu dokumentalnego "Korona Warszawy: Prawdziwa Historia" w środę 23 marca o 20:00 w domku fińskim PM na Trawie na osiedlu Jazdów. Będzie to, jak podkreślają, pierwszy w sezonie pokaz plenerowy.

Więcej o: