Fundacja Viva! zachęca, by w święta nie jeść jajek. W sobotę szykuje akcję - nomen omen - na "patelni"

"W te święta poprę zwierzęta" - pod takim hasłem Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! organizuje przedświąteczną akcję uliczną. Będzie zachęcać do rezygnacji z jajek na wielkanocnych stołach.

Spodobało ci się? Polub nas

- Przycinanie dziobów, mielenie żywcem kurcząt płci męskiej, kury poupychane w ciasnych klatkach wielkości kartki A4 - wymienia niektóre praktyki przemysłowego chowu kur Fundacja Viva! I dlatego zachęca do przygotowania roślinnych dań na świąteczne stoły wielkanocne. - Święta to czas radości, którą powinniśmy dzielić z bliskimi. Nie warto zakłócać jej cierpieniem zwierząt - apeluje Julia Kręciejewska z Fundacji Viva!.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

W sobotę fundacja organizuje na tzw. "patelni", czyli placyku przed wejściem do stacji metra Centrum, akcję uliczną pod hasłem "W te święta poprę zwierzęta". Od godz. 11 przechodnie przy specjalnie ustawionych stanowiskach będą mogli zobaczyć, jak wygląda życie kur w hodowlach przemysłowych. Wolontariusze w czasie trwania akcji będą także ankietować mieszkańców nt. życia kur. Pojawią się m.in. pytania o to, ile lat na wolności mogą przeżyć kury albo co dzieje się (zgodnie z polskim prawem) z kurczakami płci męskiej po wykluciu z jaj.

- Każda próba wypełnienia krótkiej ankiety zostanie nagrodzona upominkiem - obiecują organizatorzy.

Akcja Fundacji Viva! odbędzie się w sobotę w 14 miastach w Polsce.

Więcej o: