Manifestacja rolników w centrum Warszawy. Od godz. 10 utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

Rolnicy wyjdą dziś na ulice Warszawy. Będą protestować przeciw nowelizacji ustawy o obrocie ziemią. Manifestacja zacznie się o godz. 11 na pl. Trzech Krzyży, ale utrudnień w ruchu można spodziewać się już godzinę wcześniej.

Spodobało ci się? Polub nas

Dzisiejszą manifestację "W obronie polskiej ziemi" organizuje PSL. Ludowcy protestują przeciw procedowanemu obecnie projektowi ustawy dotyczącemu obrotu ziemią. PO zapowiedziała, że jeśli ustawa zostanie uchwalona, to trafi do Trybunału Konstytucyjnego. PSL skrzyknął rolników głównie z Mazowsza, ale do Warszawy zjadą delegacje z całego kraju. W sumie do stolicy ma dotrzeć na manifestację kilka tysięcy osób.

Protestujący zaczną się zbierać już o godz. 10 pod pomnikiem Witosa na pl. Trzech Krzyży. O 11 rozpoczną się przemówienia ludowców, a potem manifestujący przejdą ul. Wiejską pod Sejm. Protest ma się zakończyć o godz. 14.

Od godz. 10 do 14 kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu w okolicach pl. Trzech Krzyży. W tym czasie autobusy linii E-2 , 108 , 116 , 118 , 127 , 166 , 171 , 180 , 222 i 503 mają być kierowane na trasy objazdowe. Szczegółów szukajcie na stronie ZTM .

Więcej o: