Uniwersytet Warszawski ma już 200 lat! Szykuje wielki zjazd absolwentów

Absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego oraz wszystkie osoby związane z uczelnią są zaproszone na Światowy Zjazd Absolwentów, organizowany w ramach Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu. Na zjeździe będzie można zobaczyć, co się zmieniło, a co przetrwało z dawnych studenckich czasów, spotkać dawnych znajomych i osoby obecnie studiujące lub pracujące na UW.

Obchody dwusetlecia UW już trwają, choć uniwersytet skończy 200 lat dopiero 19 listopada. Organizatorzy obchodów zapewniają, że ich celem jest pokazanie zaskakującego bogactwa UW, jego różnorodności, kreatywności i pasji.

#UW200 #JestemzUW#UW200 #JestemzUW #UW200 #JestemzUW #UW200 #JestemzUW

- Uniwersytetu (...) jako miejsca, w którym spotykają się nieprzeciętne indywidualności, ludzie wybitni w swoich dziedzinach, oryginalni i niestandardowi, tacy, których chce się poznać i posłuchać; wreszcie, jako miejsca, w którym przekraczane są granice poszczególnych dyscyplin i w którym różnorodne nauki wnoszą wspólny wkład w lepsze rozumienie świata. - piszą organizatorzy wydarzenia.

Instagram #UW200 #JestemzUWInstagram #UW200 #JestemzUW Instagram #UW200 #JestemzUW Instagram #UW200 #JestemzUW

Świętować urodziny uniwersytetu mają też wszyscy absolwenci:

Spodobało ci się? Polub nas

- Rozpoczniemy w piątek, 13 maja całodniową konferencją w formacie TED Talks. Tego samego dnia zaprosimy wieczorem na nieformalne spotkanie w Ogrodach BUW-u. W sobotę rano, 14 maja każdy będzie miał okazję wrócić do miejsc, w których studiował lub pracował, a o godzinie 17.00 spotkamy się w Parku Sowińskiego na Woli na koncercie Jestem z UW, Absolwenci Absolwentom - czytamy na stronie poświęconej wydarzeniu.

UWUW Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl Fot. Maciej Zienkiewicz / AG

PROGRAM ZJAZDU ABSOLWENTÓW UW:

13 maja, godz. 9.30, konferencja "Jestem z UW" - w formacie TED Talks

W Auditorium Maximum UW spotkamy się z najbardziej niezwykłymi, wielowymiarowymi postaciami - pracownikami, studentami i absolwentami UW, którzy często nie są znani szerokiej publiczności. Chcemy pokazać ich różnorodność, zaskoczyć nieoczywistością ich osiągnięć, zainteresowań i osobowości. Konferencję poprowadzą dziennikarze, artyści, pisarze, biznesmeni - absolwenci UW.

13 maja, godz. 19.00, "BUWing" - spotkanie społeczności UW w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej

W ogrodach BUW-u zawiesimy lampiony, rozstawimy namioty, stoliki i siedzenia dla gości. Zapewnimy dobrą muzykę na żywo i poczęstunek zorganizowany przez warszawskich restauratorów, absolwentów UW.

14 maja, przedpołudnie, spotkania na wydziałach

Sobotnie przedpołudnie to czas, by wrócić do miejsc, w których studiowaliście. Zobaczcie, co się zmieniło, a co przetrwało z Waszych czasów studenckich.

14 maja, godz. 17.00, koncert " Jestem z UW - Absolwenci Absolwentom"

Na scenie zobaczymy i usłyszymy artystów związanych z UW, m.in. Magdę Umer, Elektryczne Gitary, T.Love i Muńka Staszczyka, Zespół Reprezentacyjny, Poparzonych Kawą Trzy, Alicję Majewską, Kazika Staszewskiego i Kult oraz Taco Hemingwaya. Zapraszamy do Amfiteatru w Parku Sowińskiego!.

Rejestracja i szczegóły na stronie: www.UW200.pl

Więcej o: