Sezon nad Wisłą bez Pomostu 511 i Cudu nad Wisłą? Jest nowy przetarg na te miejsca

Z mapy warszawskich atrakcji znikną klubokawiarnie: Pomost 511, Cud nad Wisłą, Sezon, Kurort, Hocki Klocki, Niedorzeczni. Na te lokalizacje ogłoszono przetarg. Trwają też rozmowy na temat działania Beach Bar by Głębokie - informuje stołeczny ratusz.

Oficjalne rozpoczęcie sezonu nad Wisłą zaplanowano na długi, majowy weekend. Wydarzenie połączone zostanie z uruchomieniem żeglugi. - Mamy nadzieję, że to tego czasu zostanie wyłoniony operator połączenia Portu Czerniakowskiego z przystanią na Młocinach - mówi Tomasz Demiańczuk z wydziału prasowego stołecznego ratusza.

Spodobało ci się? Polub nas

Natomiast oficjalna informacja o tym, które klubokawiarnie pojawią się w tym roku na Wisłą podana zostanie pod koniec marca. - Póki co wiadomo, że z mapy warszawskich atrakcji znikną takie miejsca jak: Pomost 511, Cud nad Wisłą, Sezon, Kurort, Hocki Klocki, Niedorzeczni - informuje Tomasz Demiańczuk. Ale jest szansa na to, że ich właściciele wzięli udział w przetargu. Jeżeli wygrają może zdarzyć się tak, że po prostu te klubokawiarnie zostaną przeniesione w inne miejsce - podkreśla.

W przetargu wskazanych zostało dziesięć nadwiślańskich lokalizacji - na całym Bulwarze Flotylli Wiślanej od Płyty Desantu do mostu Poniatowskiego - pięć nowych miejsc, a także nowa lokalizacja przy skwerze "Cubryny". Wpłynęło 61 ofert. W zależności od lokalizacji propozycje czynszu najmu wahały się od ok. 3 tys zł. do 55 tys. złotych.

Oferty, które wpłynęły są bardzo zróżnicowane - od propozycji dla smakoszy światowej kuchni, po  warsztaty artystyczne dla dzieci, przeglądy kina, koncerty i wypożyczanie książek.

Więcej o: