Na Patelni powstał mural promujący akcję "Adoptuj warszawiaka". "Odczarowujemy mit psa ze schroniska"

Akcja "Adoptuj warszawiaka", poznaj "VIPsiaka" ma na celu zachęcenie ludzi do adoptowania psów ze schroniska. Promuje ją mural, który od dziś można podziwiać przy metrze Centrum.

Trwa druga odsłona akcji "Adoptuj warszawiaka". Tym razem "VIPsiaki" wraz z opiekunami pojawią się m.in. w teatrach, kinach czy na sąsiedzkich spotkaniach. Znakiem rozpoznawczym tych czworonogów będą czerwone chustki na szyi. "VIPsiakom" w spacerach towarzyszyć będą fotograficy i filmowcy.

Spodobało ci się? Polub nas

- W schronisku przebywa obecnie 899 psów. Oznacza to, że nasze działania promujące adopcje czworonogów z "Palucha" przynoszą rzeczywiste efekty. Od września 2015 roku liczba tych zwierząt zmniejszyła się o kolejną setkę. Te psy to także warszawiacy, którzy dobrze czują się zarówno w ulicznym ruchu, jak i w kawiarnianym ogrodzie - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Adoptuj warszawiakaAdoptuj warszawiaka materiały prasowe materiały prasowe

Wpływ akcji na liczbę czworonogów przebywających w Schronisku obrazują dane: 31 grudnia 2014 roku na "Paluchu" przebywało 1321 psów. Dziś, 11 marca 2016, jest ich aż o 422 mniej, bo jedynie 899.

- "Odczarowujemy" mit psa ze schroniska. Te czworonogi, to też mieszkańcy naszego miasta. "VIPsiaki" mogą być towarzyszami codziennych wypraw na zakupy, wieczornych spacerów czy weekendowych wypadów za miasto. Te psy nie różnią się niczym od innych czworonogów naszych znajomych, sąsiadów czy tych, które spotykamy w parku - mówi Henryk Strzelczyk, p.o. dyrektora Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

Adoptuj warszawiakaAdoptuj warszawiaka materiały prasowe materiały prasowe

W ramach akcji psy będą odwiedzać najciekawsze miejsca stolicy. - Tego typu działania mają na celu promocję psów ze Schroniska bezpośrednio wśród mieszkańców. Dzięki temu warszawiacy będą mogli poznać podopiecznych "Palucha" uczestnicząc w spektaklu teatralnym, idąc do kawiarni czy księgarni, a także podczas sąsiedzkiego spotkania na trawie w parku - informuje miasto.

Więcej o: