W sobotę odbędzie się kolejna manifestacja KOD. "W obronie praworządności i przeciw łamaniu prawa i porządku konstytucyjnego "

KOD odpowiada na apel Nowoczesnej. 12 marca przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy Alei Szucha 12A w Warszawie przyłączy się do kolejnej manifestacji.

- Komisja Wenecka wypowiedziała się jasno: Rząd, większość sejmowa i Prezydent łamią prawo. W Sobotę, 12 marca 2016, o godzinie 12:00, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy Alei Szucha 12A w Warszawie, wraz ze wszystkimi silami opozycji demokratycznej w Polsce demonstrujemy w obronie praworządności i przeciw łamaniu prawa i porządku konstytucyjnego - piszą organizatorzy.

Spodobało ci się? Polub nas

Niezależny Trybunał Konstytucyjny na stanowić przeciwwagę dla nieprzewidywalnych działań władzy wykonawczej. Zdaniem KOD, grozi mu ubezwłasnowolnienie Trybunału. Przedstawiciele Komitetu sprzeciwiają się przeciwko temu oraz zawłaszczaniu kraju, próbom zafałszowania historii, niszczeniu gospodarki oraz naruszaniu dobrej opinii Polski za granicą - podziałowi społeczeństwa na równych i równiejszych.

Udział KOD w manifestacji to odpowiedź na apel Ryszarda Petru z Nowoczesnej, który na początku marca wzywał pozostałe partie opozycyjne i Polaków do udziału w sobotniej manifestacji. Szef Nowoczesnej w ubiegłym tygodniu spodziewał się tego, że PiS nie będzie chciał zrealizować zaleceń Komisji Weneckiej, ani nie będzie chciał realizować wyroku Trybunału. Jak mówił, świadczyły o tym pierwsze reakcje partii rządzącej na projekt opinii Komisji.

Więcej o: