Kto ma rację w sporze między Hanną Gronkiewicz-Waltz a Zarządem Dzielnicy Bemowo? Jest wyrok

Sąd przyznał, że jedynym legalnym Zarządem Dzielnicy Bemowo jest ten, wybrany na mocy ważnych uchwał i w składzie: burmistrz - Krzysztof Zygrzak, zastępca burmistrza - Jakub Gręziak, zastępca burmistrza - Radosław Kulikowski

Konflikt między  władzami Bemowa i stołecznym ratuszem rozpoczął się od wyboru na przewodniczącego nowej rady dzielnicy byłego burmistrza Bemowa i byłego wiceprezydenta stolicy Jarosława Dąbrowskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Na kolejnej sesji, na burmistrza Bemowa został wybrany Krzysztof Zygrzak, były współpracownik Dąbrowskiego.

Już po wyborze Dąbrowskiego Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie przekaże pełnomocnictw zarządowi wybranemu z otoczenia Dąbrowskiego, ponieważ utraciła do niego zaufanie w związku z nieprawidłowościami, jakie miały miejsce na Bemowie, gdy Dąbrowski był burmistrzem tej dzielnicy.

Drugim argumentem ratusza były wątpliwości co do ważności wyboru wiceburmistrzów.

- Dzisiejszy wyrok Sądu Administracyjnego w Warszawie przywrócił legalny Zarząd Bemowa w składzie wybranym w grudniu 2014 r. tj. Krzysztof Zygrzak - burmistrz, Jakub Gręziak - zastępca burmistrza, Radosław Kulikowski - zastępca burmistrza. Pierwsze posiedzenie już dziś o 17:00 - napisał na swoim facebooku Krzysztof Zygrzak

screenscreen screen screen

W piśmie do pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz burmistrz Zygrzak pisze m.in. - "(...) Dla uniknięcia dalszych kompromitujących stołeczny samorząd sytuacji związanych z koegzystencją Zarządu Dzielnicy Bemowo z Prezydentem m.st. Warszawy, proszę o pani udział w jednym z najbliższych posiedzeń Zarządu Dzielnicy, które zostanie zwołane w uzgodnionym terminie, celem ustalenia cywilizowanych i z zgodnych z obowiązującym prawem zasad współpracy na linii Dzielnica Bemowo - m.st Warszawa. "

screenscreen screen screen

Wyrok jest nieprawomocny. Ratusz nie skomentował wyroku.

Więcej o: