Kierowcy rozjeżdżają trawniki przed Polem Mokotowskim. Miasto stawia szlaban

Koniec z nielegalnym parkowaniem na terenie Pola Mokotowskiego. Miasto zamknie jutro wjazd do parku od strony al. Niepodległości przy Bibliotece Narodowej.

Spodobało ci się? Polub nas

Od jutra nie będzie można skręcić z al. Niepodległości w ul. Leszową przed budynkiem Biblioteki Narodowej. Stanie tam szlaban, który uniemożliwi wjazd. Do tej pory kierowcy rozjeżdżali pobocze ul. Leszowej, traktując ją jak parking. Teraz zamiast zieleni , jest tam błoto.

Fot. facebook ZOM Tak się teraz parkuje przy ul. Leszowej, fot. facebook ZOM

Zarząd Oczyszczania Miasta zapowiada walkę z nielegalnym parkowaniem na terenie Pola Mokotowskiego. - To ciąg dalszy porządkowania okolicy dawnej bazy MPO - tłumaczą w ZOM. - Po ubiegłorocznej rekultywacji odzyskanej działki, czas na uporządkowanie kwestii dzikiego parkowania.

Karteczki za szybą

Urzędnicy przyznają, że kierowcy zostawiający nielegalnie samochody dewastowali parkową zieleń. Ale ul. Leszową trzeba też zamknąć ze względów bezpieczeństwa. - Jest to droga pożarowa dla Biblioteki Narodowej - czytamy w informacji ZOM.

Kierowcy korzystający z dzikiego parkingu już mogą znaleźć za szybą karteczkę z informacją o jutrzejszym zamknięciu wjazdu i konieczności usunięcia aut.

Fot. facebook ZOM Informacja o zamknięciu ulicy Leszowej, fot. facebook ZOM

Zarząd Oczyszczania Miasta zapowiedział, że wszystkie rozjeżdżone przez samochody trawniki, zostaną odtworzone.

Więcej o: