Niedźwiedzie brunatne na odnowionym wybiegu. Internauci: "sam beton", ZOO: "jest więcej zieleni"

Od poniedziałku popularne "miśki" znów można zobaczyć na wybiegu przy al. Solidarności. Niedźwiedzie brunatne po zimowej przerwie wyszły na swój pierwszy wiosenny spacer. W ostatnich miesiącach ich wybieg został wyremontowany.

Spodobało ci się? Polub nas

Prace prowadzono dzięki dotacji z budżetu partycypacyjnego. Stołeczne zoo informuje, że "posadzono duże drzewa, dodano różne elementy wystroju, dzięki którym zwierzęta będą mogły bardziej aktywnie spędzać czas". Ale internauci na profilu facebookowym Ogrodu Zoologicznego w Warszawie narzekają, że jest mało zieleni. "Biedne te Misie, wolałyby żyć na wolności, tu tylko sam beton, masakra:( ", "Nie da im się zrobić więcej terenu trawiastego?", "Powinny mieć normalną ziemię, zamiast tego betonu" - to tylko niektóre z komentarzy.

Niedźwiedzie brunatne na odnowionym wybieguNiedźwiedzie brunatne na odnowionym wybiegu Fot. facebook Warszawskie ZOO Niedźwiedzie brunatne na odnowionym wybiegu, fot. facebook Warszawskie ZOO

- Zdjęliśmy część betonu, który został zastąpiony ziemią, bo niedźwiedzie bardzo lubią kopać - przekonuje dyrektor ogrodu Andrzej Kruszewicz. - Poza tym teraz jest więcej zieleni, niż było wcześniej: dosadziliśmy rośliny, drzewa, w tym duże świerki, które będą dawały trochę cienia.

Dyrektor zoo dodaje, że niebawem zostanie zamontowana także kaskada. - Chodzi o to, by wodę wprawić w ruch - wyjaśnia.

  Fot. facebook Warszawskie ZOO Niedźwiedzie brunatne na odnowionym wybiegu, fot. facebook Warszawskie ZOO

Na pierwszy spacer na odnowionym wybiegu niedźwiedzie brunatne wyszły w poniedziałek. Można je więc znowu podziwiać z chodnika przy al. Solidarności (naprzeciwko katedry św. Floriana na Pradze-Północ). Ale tak będzie jeszcze zapewne tylko przez kilka lat. Dyrektor ogrodu przekonuje, że wybieg ma służyć niedźwiedziom brunatnym do końca ich życia. - Potem zamienimy niedźwiedzie brunatne niedźwiedziami brązowymi, czyli z brązu - mówi nam Kruszewicz. Rzeźby miśków stanęłyby w tym miejscu, gdzie dziś możemy je podziwiać na wybiegu.

- Nadal będzie się tam można spotykać. W czasach studenckich umawiałem się w tym miejscu z dziewczynami - śmieje się dyrektor.

  Fot. facebook Warszawskie ZOO Niedźwiedzie brunatne na odnowionym wybiegu, fot. facebook Warszawskie ZOO

Więcej o: