"Będziemy tam, by żądać natychmiastowego uwolnienia Nadiyi Savchenko". 9 marca manifestacja przed Ambasadą Rosyjską

Już w najbliższą środę, 9 marca o godz. 18.00 pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie odbędzie się wielka demonstracja solidarności z Nadiyą Savchenko. "Będziemy tam, aby pokazać Nadiyi nasze wsparcie i żądać od rosyjskiego rządu jej natychmiastowego uwolnienia" - oświadczył Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog.

Spodobało ci się? Polub nas

Pilotka, ukraińska deputowana, członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE) Nadia Savchenko została skazana przez rosyjski rząd na 23 lata więzienia za rzekomy udział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy na wschodzie Ukrainy. Znajdując się w areszcie śledczym w rosyjskim Doniecku Nadia miała wygłosić swoje ostatnie słowo w czwartek 3 marca 2016, natomiast sędziowie nagle poinformowali o przełożeniu terminu posiedzenia na środę 9 marca 2016.

Według ukraińskiej straży granicznej Nadia Savchenko nigdy nie przekroczyła granicy ukraińsko-rosyjskiej, co oznacza, że została porwana przez terrorystów i przetransportowana do Rosji przy oczywistym udziale rosyjskich służb specjalnych.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej twierdzi natomiast, że Savchenko dostała się na terytorium Rosji jako uchodźca, bez żadnych dokumentów i została zatrzymana do czasu potwierdzenia jej tożsamości.

By walczyć o swoje prawa, Nadiya rozpoczęła suchą głodówkę. To nie jest pierwsza głodówka Nadiyi, ale pierwsza, w ramach której nie przyjmuje żadnych płynów. A to oznacza, że może zostać jej jeszcze tylko kilka dni życia.

Euromaidan-Warszawa i Fundacja Otwarty Dialog apelują do wszystkich by spotkać się pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie w najbliższą środę tj. 9 marca o godz. 18:00, żeby przekazać Nadii nasze wsparcie i zażądać od rosyjskiego rządu jej natychmiastowego uwolnienia.

Takie akcję odbędą się na całym świecie!

Euromaidan-Warszawa i Fundacja Otwarty Dialog apelują do wszystkich by spotkać się pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie w najbliższą środę tj. 9 marca o godz. 18:00, żeby przekazać Nadii nasze wsparcie i zażądać od rosyjskiego rządu jej natychmiastowego uwolnienia. Podobne akcje odbędą się na całym świecie.

Więcej o: