Mural dla Davida Bowie. Zagłosuj na finałową pracę!

Do środy można głosować na dwa finałowe projekty muralu upamiętniającego wizytę Davida Bowie w Warszawie. Jedna z prac powstanie w kwietniu na fasadzie budynku przy ul. Marii Kazimiery 1 na Żoliborzu.

Do konkursu zgłosiło się ponad 20 artystów. - Oceniając prace, jury wzięło pod uwagę - oprócz wartości artystycznej - również adekwatność projektu względem tematyki konkursu (czyli Bowie w kontekście warszawskim), przewidywalność rezultatu (szanse na wykonanie muralu) oraz kompetencje autorów/autorek (na podstawie portfolio) - wyjaśnia  Stowarzyszenie Stacja Muranów , które ogłosiło otwarty konkurs na projekt muralu upamiętniającego artystę.

Najwięcej punktów zdobyły dwie prace: Dawida Celeka oraz Jana Kellwejta/Good Looking Studio. O tym, który wygra decydować będzie ilość polubień pod każdym z projektów . Głosować można na profilu do 9 marca (środa) do godz. 23:59.

Spodobało ci się? Polub nas

Dokładnie 40 lat temu, w kwietniu 1976 roku, David Bowie, podróżujący pociągiem przez Warszawę, skorzystał z rozkładowego postoju i wybrał się na spacer po okolicy. Jak twierdzą biografowie, dotarł do placu Wilsona, gdzie w sklepie muzycznym kupił płytę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Melancholijna atmosfera miasta, znajdującego się wówczas za żelazną kurtyną, jak również motywy z utworu "Helokanie" autorstwa Stanisława Hadyny zainspirowały go do nagrania rok później utworu "Warszawa", który trafił na nagrywaną w Berlinie płytę "Low". Na pamiątkę tego wydarzenia i w hołdzie dla Davida Bowie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów postanowiło stworzyć mural Bowiego na Żoliborzu.

Więcej o: