Deweloper jednak nie może wszystkiego! Podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Warszawiacy umieją się pokazać - szczególnie w poznańskim tramwaju, gdzie przynieśli stolicy sporo wstydu. Ale i na własnym podwórku - ponownie atakując siedzibę fundacji wspierającej osoby LGBT. Na szczęście mijający tydzień to także wydarzenia bardziej pozytywne i pozwalające rozpocząć weekend bez nosa na kwintę.

Zachęcamy do lektury cotygodniowego podsumowania, w którym #eleganckie i #frajerskie wydarzenia zebrała dla Was redakcja subiektywnego bloga warszawskiego " Pańska Skórka" .

#ELEGANCKO

O Warszawskiej Mapie Reprywatyzacji, pokazującej powiązania między stołecznym ratuszem a handlarzem roszczeniami Maciejem Marcinkowskim, słyszał chyba każdy. Bardzo się cieszymy, że Sąd Apelacyjny uznał publikację mapy przez "Miasto Jest Nasze" za działanie w interesie publicznym i oddalił w całości powództwo inwestora przeciwko Janowi Śpiewakowi. Jankowi i MJN życzymy jeszcze więcej odwagi w demaskowaniu niewygodnych dla niektórych środowisk informacji i powiązań!

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19697553,jan-spiewak-zostal-uniewinniony-w-sprawie-mapy-reprywatyzacji.html

Kolejny prztyczek w nos deweloperów: pani Barbara Jezierska, która ledwo co objęła funkcję Wojewódzkiej Konserwator Zabytków, zaczęła urzędowanie od mocnego uderzenia - rozpoczęła prace nad objęciem ochroną konserwatorską pawilonu "Emilii", zajmując się wnioskiem, który czekał na jej biurku już od sierpnia. Wniosek obejmuje sam pawilon, a także pasaż, parter oraz pierwsze piętro budynku przy Pańskiej 3.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19697347,jest-szansa-na-zachowanie-emilki-sprawa-konserwator-zabytko.html

W Szpitalu Bródnowskim powstało Interwencyjne Centrum Neuroterapii - drugi na świecie tego typu ośrodek, dzięki któremu możliwe będzie wykonywanie operacji w silnym polu magnetycznym. Niewiele z tego wszystkiego rozumiemy, ale tego typu wiadomości, to zawsze dobre wiadomości i obyśmy mogli czytać je jak najczęściej. Poza tym ta sytuacja ma swój zrozumiały tylko dla warszawiaków smaczek: tak z ręką na sercu niech ktoś powie, że spodziewał się kiedykolwiek hipernowoczesnej, naszpikowanej elektroniką rodem z NASA sali operacyjnej w szpitalu na Bródnie. Ktokolwiek?

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19702681,na-brodnie-powstalo-interwencyjne-centrum-neuroterapii-jedyne.html I jeszcze małe combo #eleganckich historii luźniej związanych z ochroną zdrowia: służby w ciągu ostatnich dni udowodniły, co to znaczy służyć pomocą. Zatrzymanie przez ekipę karetki pijanej kobiety kierującej samochodem, błyskawiczna reanimacja przeprowadzona przez kierowcę autobusu. Brawo! W takim świecie chcemy żyć. Świecie pełnym ludzi, którym nie jest wszystko jedno!

#FRAJERSKO

Kolejny atak na Lambdę. Czyli jednak, coś się zmienia w przyrodzie, bo to nie jest tak, że jakieś mało sympatyczne osoby nagle odkryły adres Stowarzyszenia Lambda. Adres był znany, ale najwyraźniej ci, którzy wcześniej mieli jeszcze odrobinę wstydu, teraz tracą ów listek figowy przyzwoitości.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19711245,kolejny-homofobiczny-atak-na-siedzibe-lambdy-warszawa.html

Pozostając w temacie osób mało sympatycznych - warszawiak na wyjeździe potrafi trzymać fason. Tak jak stołeczny działacz narodowy i organizator koncertów neonazistowskich, który wraz z kolegami postanowił dać pokaz warszwskiej kultury w poznańskim tramwaju, zaczepiając współpasażerów i wieszcząc im np. "powieszenie za kitę", czy uprzejmie prosząc o "pokazanie napleta". Życzymy p. "Tubie", aby funkcjonariusze, którzy go prędzej czy później namierzą, byli dla niego równie uprzejmi - pięknym za nadobne.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19708460,bandyta-ktory-terroryzowal-pasazerow-w-poznanskim-tramwaju.html

Masz w domu przedszkolaka? Pomyśl o zatrudnieniu opieki. Na miejsce w przedszkolu bowiem nie bardzo możesz liczyć, szczególnie jeśli mieszkasz na Białołęce, Bemowie, czy w Wilanowie. Ratusz przyznaje to wprost, tłumacząc się zmianami w prawie i zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Dobrego sposobu na szybko nie da się znaleźć, więc życzymy rodzicom przedszkolaków szczęścia przy zapisach oraz żelaznych nerwów - na pewno się przydadzą.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19709174,nabor-do-przedszkoli-zabraknie-miejsc-na-bialolece-bemowie.html

#ELEGANCKO O Warszawskiej Mapie Reprywatyzacji , pokazującej powiązania między stołecznym ratuszem a handlarzem roszczeniami Maciejem Marcinkowskim, słyszał chyba każdy. Bardzo się cieszymy, że Sąd Apelacyjny uznał publikację mapy przez "Miasto Jest Nasze" za działanie w interesie publicznym i oddalił w całości powództwo inwestora przeciwko Janowi Śpiewakowi. Jankowi i MJN życzymy jeszcze więcej odwagi w demaskowaniu niewygodnych dla niektórych środowisk informacji i powiązań!

Kolejny prztyczek w nos deweloperów: pani Barbara Jezierska, która ledwo co objęła funkcję Wojewódzkiej Konserwator Zabytków, zaczęła urzędowanie od mocnego uderzenia - rozpoczęła prace nad objęciem ochroną konserwatorską pawilonu "Emilii" , zajmując się wnioskiem, który czekał na jej biurku już od sierpnia. Wniosek obejmuje sam pawilon, a także pasaż, parter oraz pierwsze piętro budynku przy Pańskiej 3.

W Szpitalu Bródnowskim powstało Interwencyjne Centrum Neuroterapii - drugi na świecie tego typu ośrodek, dzięki któremu możliwe będzie wykonywanie operacji w silnym polu magnetycznym. Niewiele z tego wszystkiego rozumiemy, ale tego typu wiadomości, to zawsze dobre wiadomości i obyśmy mogli czytać je jak najczęściej. Poza tym ta sytuacja ma swój zrozumiały tylko dla warszawiaków smaczek: tak z ręką na sercu niech ktoś powie, że spodziewał się kiedykolwiek hipernowoczesnej, naszpikowanej elektroniką rodem z NASA sali operacyjnej w szpitalu na Bródnie. Ktokolwiek?

Spodobało ci się? Polub nas

I jeszcze małe combo #eleganckich historii luźniej związanych z ochroną zdrowia: służby w ciągu ostatnich dni udowodniły, co to znaczy służyć pomocą. Zatrzymanie przez ekipę karetki pijanej kobiety kierującej samochodem, błyskawiczna reanimacja przeprowadzona przez kierowcę autobusu. Brawo! W takim świecie chcemy żyć. Świecie pełnym ludzi, którym nie jest wszystko jedno!

#FRAJERSKO Kolejny atak na Lambdę . Czyli jednak, coś się zmienia w przyrodzie, bo to nie jest tak, że jakieś mało sympatyczne osoby nagle odkryły adres Stowarzyszenia Lambda. Adres był znany, ale najwyraźniej ci, którzy wcześniej mieli jeszcze odrobinę wstydu, teraz tracą ów listek figowy przyzwoitości.

Pozostając w temacie osób mało sympatycznych - warszawiak na wyjeździe potrafi trzymać fason. Tak jak stołeczny działacz narodowy i organizator koncertów neonazistowskich, który wraz z kolegami postanowił dać pokaz warszawskiej kultury w poznańskim tramwaju , zaczepiając współpasażerów i wieszcząc im np. "powieszenie za kitę", czy uprzejmie prosząc o "pokazanie napleta". Życzymy p. "Tubie", aby funkcjonariusze, którzy go prędzej czy później namierzą, byli dla niego równie uprzejmi - pięknym za nadobne.

Masz w domu przedszkolaka? Pomyśl o zatrudnieniu opieki. Na miejsce w przedszkolu bowiem nie bardzo możesz liczyć , szczególnie jeśli mieszkasz na Białołęce, Bemowie, czy w Wilanowie. Ratusz przyznaje to wprost, tłumacząc się zmianami w prawie i zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Dobrego sposobu na szybko nie da się znaleźć, więc życzymy rodzicom przedszkolaków szczęścia przy zapisach oraz żelaznych nerwów - na pewno się przydadzą.

Więcej o: