"Aborcja w obronie życia". Pod tym hasłem pójdzie tegoroczna Manifa

- Hasło może wydawać się absurdalne, ale jego uzasadnienie jest bardzo proste: to właśnie prawo do aborcji chroni życie - życie kobiet i dzieci. Brak legalnej aborcji to aborcje w podziemiu, niebezpieczne i drogie. Odmawiając kobietom prawa do aborcji, stawia się je pod ścianą - tłumaczą organizatorzy XVII warszawskiej Manify. Ulicami Warszawy przejdzie w niedzielę - 6 marca.

Grupa Porozumienie Kobiet 8 Marca poprzez tegoroczny protest chce zwrócić uwagę na to, że kobiety przerywają ciążę bez ochrony lekarskiej, ryzykując życie i narażając swoje dzieci na sieroctwo. I podaje dane: rocznie 5 milionów kobiet jest hospitalizowanych z powodu komplikacji po niebezpiecznej aborcji, około 220 tysięcy dzieci traci z tego powodu matki.

- Manifa żąda dostępu do aborcji i antykoncepcji, edukacji seksualnej, godnych porodów i poronień, faktycznego wsparcia dla osób wychowujących dzieci. Żądanie tych praw to prawdziwa obrona życia - czytamy w apelu.

Aborcja w Obronie Życia!

Pod tym hasłem pójdzie tegroczna, XVII już warszawska Manifa. Poprzez ten przekaz przywracamy racjonalność debacie o przerywaniu ciąży. Wskazujemy, kto rzeczywiście broni życia, a kto czyni innym krzywdę.

Hasło może wydawać się absurdalne, ale jego uzasadnienie jest bardzo proste: to właśnie prawo do aborcji chroni życie - życie kobiet i dzieci. Brak legalnej aborcji to aborcje w podziemiu, niebezpieczne i drogie. Odmawiając kobietom prawa do aborcji, stawia się je pod ścianą. Kobiety przerywają ciążę bez ochrony lekarskiej, ryzykując życie i narażając swoje dzieci na sieroctwo. Rocznie 5 milionów kobiet jest hospitalizowanych z powodu komplikacji po niebezpiecznej aborcji. Około 220 tysięcy dzieci traci z tego powodu matki.

Manifa żąda dostępu do aborcji i antykoncepcji, edukacji seksualnej, godnych porodów i poronień, faktycznego wsparcia dla osób wychowujących dzieci. Żądanie tych praw to prawdziwa obrona życia.

Spodobało ci się? Polub nas

Manifa wystartuje w najbliższą niedzielę, w samo południe, sprzed Pałacu Kultury i Nauki. Przejdzie ul. Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem aż do Placu Zamkowego.

Na potrzeby osób, które przyjdą na Manifę z dziećmi, zostanie przygotowany Kidsblok, czyli tzw. londyński autobus typu double decker, w którym pociechy w ciekawy sposób (zaplanowano gry i zabawy) przejadą całą trasę. Pomyślano też o osobach z niepełnosprawnościami lub takich, które z różnych przyczyn nie będą w stanie o własnych siłach wziąć udziału w demonstracji. Dla nich przygotowano niskopodłogowy autobusu, który również przejedzie trasę od PKiN do Placu Zamkowego.

Więcej o: