Kolejny homofobiczny atak na siedzibę Lambdy Warszawa! Drugi w ciągu miesiąca

To już drugi w przeciągu miesiąca atak na Stowarzyszenie Lambda Warszawa, działającego na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Tym razem pracownicy biura zastali wybitą szybę i znaleźli w środku kawałek kostki brukowej.

Atak, z 1 na 2 marca, podczas którego nieznani sprawcy wybili podwójną szybę, nastąpił od strony ulicy Żurawiej, gdzie od lat wisi tęczowa flaga organizacji.

Drugi atak na Lambde WarszawaDrugi atak na Lambde Warszawa źródło: Lambda Warszawa źródło: Lambda Warszawa

- To kolejny incydent motywowany homofobią uderzający w naszą organizację w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawcy obu tych ataków mówią całej społeczności osób LGBT, że nie mają prawa do godnego i spokojnego życia w tym kraju. Nie możemy się na to zgodzić, dlatego będziemy nagłaśniać każdy taki incydent, oczekując tym samym zdecydowanej interwencji ze strony władz - poinformował zarząd Lambdy Warszawa.

Drugi atak na Lambde WarszawaDrugi atak na Lambde Warszawa źródło: Lambda Warszawa źródło: Lambda Warszawa

Na miejsce wezwana została policja, technicy, złożone zostały zeznania.

Spodobało ci się? Polub nas

To już drugi atak na Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Do poprzedniego doszło na początku lutego (również pisaliśmy o sprawie) . Nieznani sprawcy wyryli wówczas na drzwiach wejściowych krzyż celtycki oraz napisy "white power" i "zakaz pedałowania". Drzwi zostały też oplute, a wiszący na nich plakat - spalony. Niestety do dziś nie udało się ustalić ich tożsamości.

Więcej o: